Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska firma negocjuje z chińskim gigantem od wyświetlaczy. XTPL z szansą na spory kontrakt

1
Podziel się:

Polska firma negocjuje z chińskim gigantem od wyświetlaczy. XTPL z szansą na spory kontrakt.

Polska firma negocjuje z chińskim gigantem od wyświetlaczy. XTPL z szansą na spory kontrakt
(NARONG SANGNAK)

XTPL prowadzi rozmowy z chińską spółką, globalnym producentem urządzeń do tworzenia wyświetlaczy. Firma Chińczyków jest notowana na giełdzie i wyceniana na 9 miliardów dolarów.

Umowa ma dotyczyć wykorzystania technologii opracowanej przez XTPL – jak czytamy w komunikacie - w obszarze naprawy zepsutych połączeń metalicznych tzw. "open-defect repair" w cienkowarstwowych układach elektronicznych. Zarząd spółki przekonuje, że ich technologia może wyprzeć tę obecnie wykorzystywaną, dzięki niskim kosztom, brakowi toksycznych związków chemicznych oraz szybkości aplikowania.

Rynek naprawy zepsutych połączeń metalicznych szacowany jest na ok 4,5 mld dolarów. Klientami końcowymi są głównie producenci matryc wyświetlaczy TFT/LCD, krzemowych ogniw słonecznych, układów scalonych oraz płytek PCB. Technologia XTPL miałaby pozwolić na usuwanie usterek powstających jeszcze na etapie produkcji.

XTPL opracowało metodę wytwarzanie ultracienkich i transparentnych linii przewodzących prąd elektryczny. Można ją wykorzystać m.in. w produkcji nowej generacji warstw TCF (Transparent Conductive Films) stosowanych w branży producentów wyświetlaczy, ekranów dotykowych oraz elastycznej elektroniki.

14 czerwca do Rady Nadzorczej XTPL dołączył Harold Hughes, były dyrektor finansowy Intela i prezes Rambusa. Będzie odpowiedzialny za wsparcie i doradztwo w procesie globalnej ekspansji m.in. w USA oraz Azji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
miś
6 lat temu
Chińczycy po prostu skopiują metodę i nie będą się bawić w żadne kontrakty.