Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska sieć sklepów bierze się za stacje benzynowe. Dzięki temu handel w niedzielę kwitnie

Ceny takie same jak w sklepie, a zakupy można zrobić całą dobę. Nawet w niedzielę z zakazem handlu. Sieć sklepów Chorten ma pomysł jak wykorzystać zmianę przepisów. Punkty sprzedaży pod ich szyldem będą powstawać na stacjach benzynowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Chorten)
Stacja z logo Chortenu w niedziele wolne od handlu zwiększa obroty o 100 proc.

Ceny takie same jak w sklepie, a zakupy można zrobić całą dobę. Nawet w niedzielę z zakazem handlu. Sieć sklepów Chorten ma pomysł, jak wykorzystać zmianę przepisów. Punkty sprzedaży pod ich szyldem będą powstawać na stacjach benzynowych.

Stacja benzynowa z logo sieci sklepów spożywczych ma przyciągać klientów, którzy nie przyjeżdżają po paliwo, a po zakupy. Szczególnie w niedziele wolne od handlu.

Już powstała pierwsza taka placówka. Stacja DarGAZ w Sokołowie Podlaskim w województwie mazowieckim została oszyldowana charakterystycznym logotypem z drzewem dębu. Jak się okazuje, to rozwiązanie działa.

"Dużo sklepów jest w grupie i to logo zaczyna być znane. Poza tym mamy teraz zakaz handlu w niedziele, więc ludzie zaczynają na to patrzeć. Dzięki temu klienci traktują nas jako sklep, nie jako stację" - tłumaczy właściciel firmy DarGAZ Dariusz Smuniewski.

Zobacz: Sprytni Polacy omijają zakaz handlu w niedziele. Jarosław Gowin: "może trzeba wprowadzić korekty"

Zakupy jak w sklepie

Dla przedsiębiorcy niedziele z zakazem handlu to istne żniwa. Smuniewski szacuje, że ruch zwiększa się wtedy o 100 proc.

- Przypuszczam, że 70 proc. klientów przychodzi wtedy zrobić zakupy, a nie tankować - ocenia właściciel stacji.

Ludzie mogą u Smuniewskiego zrobić zakupy bez obawy o nadszarpnięcie budżetu. Przedsiębiorca, w przeciwieństwie do wielu właścicieli stacji, nie zawyża cen, a dostosowuje je do poziomu w okolicznych sklepach. Stara się też sprostać oczekiwaniom klientów. Te jednak nie zaskakują.

- Trochę zmieniłem zatowarowanie. Dołożyłem więcej produktów spożywczych: konserwy, jedzenie w puszkach. Ludzie się jednak nauczyli, że takie zakupy trzeba zrobić wcześniej i przychodzą głównie po piwo - opowiada ze śmiechem Smuniewski.

Właściciele stacji paliw mile widziani

Grupa Chorten zrzesza ponad 1300 sklepów w 9 województwach. Z firmą współpracuje ponad 30 stacji benzynowych - w tym DarGAZ z Sokołowa Podlaskiego, która jako pierwsza została obrandowana.

Prawdopodobnie takich rozwiązań będzie coraz więcej.

- Tym pierwszym oszyldowaniem stacji benzynowej chcemy zaznaczyć, że jest taka możliwość. Dzięki temu stacje benzynowe dowiadują się, że mogą z nami współpracować - tłumaczy rzecznik prasowy Grupy Chorten Monika Kosz-Koszewska.

Przyznaje, że grupa prowadzi rozmowy z kolejnymi stacjami, ale szczegółów nie chce ujawniać. Wiadomo, że Chorten chętnie podpisze kolejne tego typu umowy.

- Właściciele nienależnych stacji paliw ze sklepami spożywczymi, w kontekście ograniczenia handlu w niedziele, stali się dla nas ważnymi partnerami do rozmów o współpracy - zapewnia dyrektor generalny Grupy Chorten Sylwia Olechno.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zakaz handlu w niedziele, zakaz handlu, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-05-2018

DDJaki rząd takie ustawy. O dar rozumu i mądrości trzeba się modlić a nie myśleć, że się należy. Każdy z nas nie przypuszczał, że takie szambo nie może … Czytaj całość

07-05-2018

KasiaNudne tematy . Nuda dajcie spokój same brednie

07-05-2018

majaI po co było uchwalać ustawę, którą można obejść. Bez sensu. Czy uchwalający nie pomyśleli, że miejscowości uzdrowiskowe i urlopowe bardzo tracą.

Rozwiń komentarze (100)