Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska żywność w Chinach. Producenci chcą jej sprzedawać więcej.

0
Podziel się:

Związek Pracodawców Prywatnych tworzy platformę biznesową, która ma wypromować nasze produkty w Państwie Środka.

Polska żywność w Chinach. Producenci chcą jej sprzedawać więcej.
(See-ming Lee/Flickr)

Powstaje projekt, który ma zwiększyć sprzedaż polskich produktów w Chinach. Dziś z tą gospodarką mamy gigantyczny deficyt handlowy, bo dużo więcej tam kupujemy niż sprzedajemy.

Sprzedaż polskich towarów na najbardziej rozwojowym rynku świata - oto cel platformy eksportowej Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Mechanizm ma wspierać nasz sektor rolno-spożywczy w Chinach. W przyszłości, kolejne oddziały mają pojawić się w innych częściach Azji.

W Państwie Środka przebywa na stałe trzech analityków tamtejszego rynku. Ich zadaniem jest ułatwienie współpracy Polaków z tamtejszymi dystrybutorami towarów - wyjaśnia wiceprezes Związku, Marcin Nowacki. Przyglądają się oni lokalnemu rynkowi oraz cenom, poszukują konkretnych odbiorców towarów i weryfikują pod względem prawnym zawierane umowy. Nowacki dodaje, że rynek chiński nakłada na europejskie wyroby sporo obostrzeń.

Biznes na Dalekim Wschodzie to nie tylko bariery handlowe, ale i kulturowe czy negocjacyjne. Platforma biznesowa pomoże je wyeliminować. Nawiązywanie relacji z partnerami handlowymi jest dłuższy i bardziej wymagający. Usprawnienie komunikacji pozwoli zaś uniknąć części błędów, które przydarzały się przy poprzednich transakcjach. Sprawę ułatwia fakt, że część polskich firm już rozpoczęła badanie chińskiego rynku wyrabiając sobie siatkę kontaktów i weryfikując kontrahentów.

W zeszłym roku polski eksport do Chin wzrósł o ponad 30 procent w stosunku do 2013 roku. Był to drugi, po Łotwie, najlepszy wynik w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska żywność z szansami na chińskim rynku Jak prowadzić biznes w Chinach, jakich pułapek unikać przy prowadzeniu interesów z Państwem Środka pokazała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
Tony polskiej żywności trafią do Chin Chińczycy interesują się polskim drobiem oraz alkoholem - piwem i wódką. Rewelacyjnie sprzedają się tam również nasze czekolady i jabłka.
Minister rolnictwa: to złamanie unijnego prawa Sawicki przypomniał, że o specjalnej instrukcji ws. nadzwyczajnych kontrolach żywności importowanej z Polski rozmawiał z czeskim ministrem rolnictwa Marianem Jureczką.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)