Notowania

polska armia
17.12.2013 07:48

Polska armia reorganizuje swoją administrację. Nowe dowództwo

Szefem Dowództwa Generalnego został gen. Lech Majewski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nowy dowódca nowego dowództwa. Generał Lech Majewski (na zdjęciu) odbierze po południu nominację na stanowisko dowódcy Dowództwa Generalnego. To nowa struktura w armii, która będzie działać od stycznia 2014 roku.

Jak na nowego dowódcę nowej struktury wojskowej przystało, nominacja nastąpi w specjalnym otoczeniu. Prezydent Bronisław Komorowski wręczy akt powołania gen. Lechowi Majewskiemu w Belwederze, a już od nowego roku dowódca dowództwa generalnego zabierze się ostro do pracy. Szef MON Tomasz Siemioniak zapewnia, że generał poradzi sobie na nowym stanowisku.

- Jest osobą z bardzo dużym doświadczeniem, w ostatnich latach kieruje siłami powietrznymi w bardzo trudnym czasie, bo po katastrofie smoleńskiej, a wcześniej po katastrofie w Mirosławcu. Właśnie to doświadczenie, to spojrzenie będzie silnie wniesione do nowego dowództwa - powiedział Siemioniak.

Dowództwo Generalne to nowa struktura w wojskowej administracji. Będzie dowództwem połączonym i zastąpi odrębne dowództwa czterech sił zbrojnych. Jego zadaniem będzie szkolenie i przygotowanie armii do działań w czasie pokoju.

Podczas popołudniowej uroczystości prezydent Bronisław Komorowski wręczy także akt mianowania Dowódcy Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych, generałowi Markowi Tomaszyckiemu.

Tagi: polska armia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz