Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mfw
31.07.2012 09:12

Polska nie wykorzystuje środków z MFW

Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tracy O/CC/Flickr)

Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL) - wynika z tygodniowego raportu MFW na temat jego działalności finansowej.

26 lipca do dyspozycji Polski z tytułu elastycznej linii kredytowej pozostawała cała kwota 19,166 mld SDR. W maju 2009 r. MFW zaakceptował jednoroczną umowę w ramach elastycznej linii kredytowej. Umowa wygasła 5 maja 2010 r. i została odnowiona 2 lipca 2010 r. Tak jak poprzednia, opiewała na 13,69 mld SDR, czyli ok. 20,43 mld dol. W styczniu 2011 r. MFW wydłużył o dwa lata okres obowiązywania przyznanej Polsce elastycznej linii kredytowej i zwiększył dostępne fundusze do 19,166 mld SDR, czyli ok. 30 mld dol.

W styczniu 2012 r. MFW potwierdził, że Polska nadal spełnia kryteria dostępu do środków z elastycznej linii kredytowej (FCL). SDR (tzw. specjalne prawa ciągnienia) to międzynarodowa jednostka walutowa o charakterze pieniądza bezgotówkowego, emitowana przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Czytaj więcej o elastycznej linii kredytowej
Polska nie wykorzystuje środków z MFW Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL).
Czekają miliardy, ale z nich nie korzystamy Polska nie sięga po pieniądze przyznane przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy w ramach elastycznej linii kredytowej.
Tagi: mfw, linia, kredyt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz