Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
29.09.2005 13:50

Polska w czołówce krajów przyciągających najwięcej inwestorów zagranicznych

Po trzech latach spadku w ubiegłym roku inwestycje zagraniczne na świecie zaczęły rosnąć. Wsród krajów, w których najwięcej jest inwestycji zagranicznych prym wiodą kraje rozwijające się, w których zanotowano wzrost o 40 procent. Tak wynika z tegorocznego raportu na temat inwestycji zagranicznych, opublikowanego przez ONZ.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przedstawiciel Konferencji Narodów Zjednoczonych do spraw Handlu i Rozwoju, Zbigniew Zimny poinformował, że w ubiegłym roku najwięcej inwestycji zagranicznych ściągnęły Stany Zjednoczone i Chiny , ale ważną role odgrywają tu nowe kraje członkowskie Unii Europejskiej, natomiast w krajach starej 15 -stki zanotowano znaczny spadek inwestycji. Zbigniew Zimny podkreślił, że w Polsce w ubiegłym roku zanotowano 50- procentowy wzrost inwestycji zagranicznych.
Prezes PAIiIZ Andrzej Zdebski zaznaczył, że ten rok będzie jeszcze lepszy od ubiegłego, w którym napłynęło do nas 8 miliardów dolarów.
Ekonomista profesor Dariusz Rosati, uważa jednak, że Polsce cały czas brakuje dużych inwestycji związanych z działalnością naukowo - badawczą.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz