Notowania

Polski fintech doceniony w Singapurze. Otrzymał główną nagrodę w Global Hackcelerator

Z ponad tysiąca aplikacji z całego świata do ścisłego finału prestiżowego konkursu w Singapurze zakwalifikowało się 20 młodych firm. Polski fintech Billon Group znalazł się w trójce zwycięzców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Polski fintech, zarejestrowany w Wielkiej Brytanii, w wyścigu po nagrodę w Global Hackcelerator pokonał tysiąc konkurencyjnych firm.

Billon Group oferuje natychmiastowe transakcje między ludźmi na całym świecie. Sukces na największej na świecie konferencji i targach Singapore Fintech Festival 2018 zapewniło polskiej firmie rozwiązanie, które pozwala przesłać za pomocą technologi rozproszonego rejestru brytyjskiego funta i polskiego złotego w dowolne miejsce na świecie.

Zobacz również: Billon to nowa forma pieniądza. Czy polska cyfrowa waluta będzie tak popularna jak bitcoin?

Elektroniczny pieniądz zapisany jest w aplikacji mobilnej dostępnej na smartfony. W przeciwieństwie do krytpowalut posiada jednak pełne pokrycie i wymienialność w gotówce papierowej.

Blockchain. Na czym polega ta rewolucja?

Polski fintech, zarejestrowany w Wielkiej Brytanii, w wyścigu po nagrodę w Global Hackcelerator pokonał tysiąc konkurencyjnych firm. Zdystansował również 20 finalistów konkursu i znalazł się w trójce zwycięzców.

Billon Group otrzymał w ubiegłym roku prawie 2 miliony euro z programu Komisji Europejskiej Horizon 2020, a w listopadzie 2017 r. grant 4,5 mln zł od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na dalszy rozwój swojej technologii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: technologie, billon, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-11-2018

GrwgCzyli firma brytyjska, a nie Polska.

13-11-2018

adama to pokrycie w papierowej czyli papierki to w czym ma pokrycje???

13-11-2018

jakotakapropagandafirma brytyjska, ale propaganda polska...

Rozwiń komentarze (3)