Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Polski pracownik nie ma czasu na przerwę na lunch. Najczęściej je kanapkę przy biurku

12
Podziel się:

Połowa polskich pracowników biurowych podczas przerwy na posiłek nie oddala się od biurka, a prawie co trzeci nie przerywa pracy. Polacy jedzą bardzo monotonnie, zazwyczaj kanapki przyniesione z domu.

Jedzenie przy firmowym komputerze to bardzo częsty obrazek w biurach w Polsce.
Jedzenie przy firmowym komputerze to bardzo częsty obrazek w biurach w Polsce. (Flickr.com/Gabriel Jorby (CC BY-ND 2.0))

Jak pisze "Puls Biznesu", z badania przeprowadzonego przez Uber Eats i YouGov wynika, że co czwarty pracownik biurowy w Polsce spożywa codziennie te same dania, a średnio wykorzystuje na przerwę zaledwie 26 minut.

Aż 19 proc. pracowników w ogóle nie korzysta z przerwy, a 29 proc. jednocześnie je i pracuje. - Rezygnowanie z tradycyjnej przerwy lunchowej w pracy pozbawia pracowników szansy na odpoczynek i odświeżenie - Amanda Hamilton, specjalistka ds. odżywiania. Dodaje, że to negatywnie wpływa na produktywność.

Polscy pracownicy biurowi najczęściej robią przerwę na lunch miedzy 12:00 a 13:00. Prawie połowa je w samotności, przeglądając internet w czasie spożywania posiłku. Mniej niż co trzeci pracownik wykorzystuje przerwę na rozmowę z kolegami i koleżankami z pracy.

Co piąty pracownik polskich firm przyznaje się do podjadania, najczęściej ciastek, chipsów i owoców, które dostarcza pracodawca. Są też tacy, którzy przyznają się do zjedzenia obiadu współpracowników z firmowej lodówki. Takie zachowanie zdarzyło się 4 proc. pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
Maciek Wawa
6 lat temu
Frajerzy. Szanujący człowiek zawsze robi sobie przerwę na obiad, i to niekoniecznie półgodzinną, podczas której wychodzi do firmowej kantyny albo na miasto. Nawet we własnym biznesie nie warto się zarzynać, a tym bardziej pracując u kogoś. Dla higieny psychicznej warto co jakiś czas oderwać się od pracy, wejść na fejsa, serwisy newsowe itp.
renegade
6 lat temu
Wszystko ok, ale najbardziej negatywnie na produktywność wpływa biedo-wypłata i złodziejskie podatki. Bo podatki to kradzież.
kwintesencja ...
6 lat temu
Kto by się tam przejmował produktywnością, ważne że szefu widzi wszystkich przy biurkach. To, że po 4h mają sieczkę w głowie i robią wszystko kilka razy gorzej, niż gdyby byli po przerwie, to mało istotne.
BMF
6 lat temu
Problem wychodzenia do toalety roziazal obowiazek zakladania Pampersow. Jesli tylko 29% rownoczesnie je i pracuje ,to pracodawcy maja duze pole do popisu !
Aa
6 lat temu
To oczywiste ,za komuny były przerwy i się tego trzymało ,a u prywaciarzy wszystko w biegu,