Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
07.06.2010 16:41

Polski producent wódki grozi sądem bankowi w USA

Grupa Sobieski żąda 723 mln zł od The Bank of New York Mellon.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały: Polmos)

Grupa Sobieski żąda 723 milinów złotych odszkodowania od The Bank of New York Mellon._ _

Producent alkoholi uważa, że należy mu się od Amerykanów odszkodowanie i zadośćuczynienie za straty _ spowodowane czynami nieuczciwej konkurencji, w tym szkody finansowe oraz naruszenie reputacji i dobrego imienia spółek grupy _ - czytamy w komunikacie.

W przypadku niespełnienia żądania w ciągu 14 dni Grupa Sobieski zapowiedziała wystąpienie na drogę sądową. Grupa wystąpiła również do organów ścigania o zbadanie odpowiedzialności karnej osób zaangażowanych w próby manipulacji kursem akcji Belvedere SA, m.in. poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o sytuacji finansowej i organizacyjnej spółek Grupy.

Roszczenia i wnioski są konsekwencją działań podjętych w Polsce przeciwko spółkom Grupy Sobieski przez The Bank of New York Mellon i podmioty, których interesy reprezentuje. Grupa Sobieski podała, że w kwietniu 2009 roku amerykański bank złożył wnioski o upadłość wtórną - likwidacyjną kilku polskich spółek wchodzących w skład Grupy, objętych w tym czasie francuską procedurą ochronną sauvegarde.

_ - Zarząd Grupy Sobieski, zgodnie ze swoimi statutowymi obowiązkami oraz wcześniejszymi zapowiedziami, po zwycięskim zakończeniu wszystkich spraw sądowych rozpoczętych w Polsce przez The Bank of New York Mellon oraz po otrzymaniu niezbędnych ekspertyz i analiz, podjął decyzję o wszczęciu kroków prawnych, mających na celu wyegzekwowanie należnych odszkodowań i zadośćuczynienia. W ubiegłym tygodniu odpowiednie dokumenty prawne zostały doręczone do siedziby The Bank of New York Mellon w Nowym Jorku - _ podano również.

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz