Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polski rząd wyśle zaproszenia do inwestorów w sprawie Daewoo-FSO

0
Podziel się:

Według wiceprezesa zarządu Daewoo FSO Janusza Woźniaka w grę wchodzi kilku potencjalnych inwestorów, z których najpoważniejszym jest Hyundai.

Polski rząd wyśle zaproszenia do potencjalnych inwestorów Daewoo-FSO - poinformował w środę Jacek Piechota, minister gospodarki po spotkaniu z przedstawicielami Amerykańskiej Izby Handlowej.

Piechota nie podał nazw firm. Poprzedni rząd jako potencjalnego inwestora brał pod uwagę koreański koncern Hyundai.

'Podjąłem rozmowy w tym zakresie. Jutro spotkam się z ambasadorem Korei Południowej. Wicepremier Marek Belka wystosuje zaproszenia do potencjalnych inwestorów' - powiedział dziennikarzom Piechota.

'Mamy bardzo mało czasu na pozyskanie inwestora strategicznego dla Daewoo-FSO - do połowy grudnia, gdyż do tego czasu odroczono wszystkie zobowiązania w układzie z bankami' - dodał.

Zdaniem Michała Relewicza, członka zarządu Daewoo FSO SA, wejście nowego inwestora do Daewoo FSO jest możliwe w ciągu pół roku.

Według wiceprezesa zarządu Daewoo FSO Janusza Woźniaka w grę wchodzi kilku potencjalnych inwestorów, z których najpoważniejszym jest Hyundai.

W październiku 2001 roku Daewoo FSO podpisało z sześcioma bankami porozumienie dotyczące spłaty 591 mln zł długu spółki. Obowiązuje ono do połowy grudnia 2001 roku.

Oprócz zadłużenia wobec tych banków, Daewoo-FSO jest winne 653 mln zł koreańskiemu EximBankowi i 3,053 mld zł swojemu głównemu inwestorowi - Daewoo Motor.

motoryzacja
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)