Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie Domy Drewniane coraz bliżej. Zapewnienia ministra środowiska

16
Podziel się:

Spółka Polskie Domy Drewniane, która ma wspierać energooszczędne, drewniane budownictwo mieszkaniowe w Polsce, ma ruszyć na przełomie października i listopada. Tak uważa minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Spółka Polskie Domy Drewniane ma ruszyć na przełomie października i listopada
Spółka Polskie Domy Drewniane ma ruszyć na przełomie października i listopada (WP)
bEDkusFx

Szef resortu środowiska poinformował w środę w podwarszawskim Halinowie, że "lada dzień" do sądu rejestrowego powinien wpłynąć wniosek o rejestrację spółki Polskie Domy Drewniane – informuje Polska Agencja Prasowa.

- Po wejściu w życie ustawy nowelizującej Prawo ochrony środowiska intensywnie przystąpiliśmy do opracowywania statutu spółki. Lada dzień trafi do sądu rejestrowego - powiedział minister Henryk Kowalczyk.

Jego zdaniem w ciągu miesiąca spółka powinna zostać zarejestrowana przez sąd, tak by "formalnie zacząć funkcjonować" na przełomie października i listopada.

bEDkusFz

Udziałowcami w spółce będą Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska. Kapitał zakładowy spółki to 50 mln zł. Ustawa przewiduje, że w przyszłym roku NFOŚiGW może wydać na spółkę do 500 mln zł, a w 2020 r. – do 400 mln zł. Od 2024 r. spółka ma zarabiać i finansować się sama. Budynki mieszkaniowe w ramach PDD mają być przeznaczone na wynajem z opcją dojścia do własności.

Celem PDD ma być wsparcie budownictwa w Polsce z wykorzystaniem energooszczędnych technologii drewnianych. W latach 2018-2022 w budynkach wielorodzinnych ma powstać 11 tys. mieszkań, a w zabudowie jednorodzinnej - 950 mieszkań.

Jak informuje PAP, minister Kowalczyk w środę podpisał porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Energooszczędne Domy Gotowe i Stowarzyszeniem Centrum Drewna w Czarnej Wodzie w ramach programu strategicznego budownictwa drewnianego. Na mocy umowy stowarzyszenia te zadeklarowały m.in. dzielenie się posiadaną wiedzą i doświadczeniem w zakresie budownictwa drewnianego.

bEDkusFF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Firmy budowlane bankrutują. Powodem drożyzna, brak pracowników i odwrócony VAT
bEDkusGa
budownictwo
wiadomości
KOMENTARZE
(16)
eco
3 lata temu
Puki co, jest jeszcze co wycinać. A potem będzie okazja polamentować że Polska stepowieje, ozonowe dziury, itp.
Patrycja
3 lata temu
Ja tam bym w te bajki nie wierzyła. Ostatnio przeglądałam oferty mieskzań i znalazłam fajne i ekoelogiczne Arte na Pradze. mają mieć nawet fotowaltaniczne baterie . A w te domy Drewniane to najpierw niech coś powstanie a potem mówmy
jacek
3 lata temu
A gwiazdki z nieba TO NIE MOŻE TO TEŻ OBIECAJCIE CIAPCIAKI JEDNE
bEDkusGb
Czujnik
3 lata temu
Bardzo dobry pomysł, alternatywa dla ludzi mniej zarabiających. Powodzenia
aga
3 lata temu
Ukradną te miliony a spółka zajmie się za parę lat syndyk.