Notowania

Polskie jabłka hitem sprzedażowym w Biedronce. Dwucyfrowy wzrost

- Sprzedaż polskich jabłek w sieci Biedronka wzrosła o 15,5% r/r do 77 mln kg w 2017 r., poinformowało ISBnews biuro prasowe właściciela sieci Jeronimo Martins Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bogdan Sarwinski/ EastNews)
W 2016 r. w Biedronkach sprzedano 66 mln kg jabłek

W 2017 r. w Biedronkach w całym kraju sprzedano 77 mln kg jabłek. To wzrost aż o 15,5 proc.

Sieć podkreśla, że Biedronka jest jednym z największych w Polsce odbiorcą rodzimych jabłek i gruszek. Aż 99% tych owoców pochodzi od 15 dostawców z Mazowsza, Lubelszczyzny, Sądecczyzny i Małopolski.W 2016 r. w placówkach spółki sprzedano 66 mln kg jabłek od polskich sadowników.

Polskie jabłka ruszają na podbój Chin

- Jabłka jonagold, szampion i ligol oraz gruszki lukasówka i konferencja to odmiany najczęściej wybierane przez naszych klientów. Wspólnie z dostawcami odtwarzamy również dawne odmiany, czego przykładem może być antonówka, która okazała się dużym sukcesem. Nasze owoce muszą spełniać nie tylko wysokie wymagania jakościowe, takie jak odpowiednia dojrzałość czy brak uszkodzeń, ale przede wszystkim posiadać wyjątkowy smak - powiedział dyrektor kategorii owoców i warzyw w Biedronce Marek Walencik, cytowany w komunikacie.

Biedronka to największa sieć detaliczna w Polsce. Na koniec czerwca br. sieć Biedronka liczyła 2 832 placówek o łącznej powierzchni 1,87 mln m2.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel detaliczny, rynek spożywczy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2018

A4Szkoda , że w dekagramach nie podano,byłby chicior.

11-09-2018

kol90Te hipermakety wykańczają takim sposobem zieleniaki w okolicy. Sklepiki padają jak muchy.

11-09-2018

DadArtykuł na parszywe polityczne zamówienie. W skupie placą za jabłka 18 groszy za kg. Jeśli Rosja ich nie weźmie, połowa zgnije. Tegoroczne zbiory - ok … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (17)