Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie autostrady w zapaści. Zero kilometrów na rok

0
Podziel się:

Wydatki na budowę nowych tras spadną w 2013 roku o połowę. GDDKiA planuje tylko siedem inwestycji.

Polskie autostrady w zapaści. Zero kilometrów na rok
(Reporter Poland)

Wydatki na budowę nowych tras spadną w 2013 roku o połowę. GDDKiA planuje tylko siedem inwestycji - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Nowe przetargi drogowe zostały praktycznie zamrożone, bo drogowcy wydali już większość pieniędzy z unijnego budżetu na lata 2007-2013.

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska próbowała wprawdzie przesunąć na drogi blisko pięć miliardów złotych, z których wydaniem problemy mają PKP, ale Komisja Europejska nie wyraziła na to zgody. W efekcie GDDKiA czeka na nowy budżet na lata 2014-2020.

Mniej pieniędzy to dodatkowy cios dla branży. Od początku roku zbankrutowało już 110 firm budowlanych. Eksperci spodziewają się kolejnych oraz fali zwolnień.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny odcinek autostrady gotowy. Gdzie? Kierowcy mogą wykorzystywać ten odcinek, by bezkolizyjnie przejechać przez aglomerację śląską np. w drodze na rozpoczynające się rozgrywki Euro 2012.
10 dni do Euro. To spędza nam sen z powiek Lotniska gotowe, a kolejarze oddają do użytku wyremontowane dworce. Jest jednak pewien problem.
"Walka będzie trwać do ostatniej godziny" - _ Polskie drogi, koleje i lotniska są przygotowane na przyjazd kibiców na rozgrywki Euro 2012 _ - zapewnił minister infrastruktury Sławomir Nowak
infrastruktura
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)