Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polskie szkoły w rankingu szkół biznesowych

0
Podziel się:

Brytyjski Financial Times sporządził listę 80. europejskich uczelni. Sprawdź, co się zmieniło.

Polskie szkoły w rankingu szkół biznesowych

Tylko dwie polskie uczelnie znalazły się w rankingu europejskich szkół biznesowych, przygotowanym przez Financial Times. Brytyjski dziennik sklasyfikował Akademię Leona Koźmińskiego na 37. miejscu. Szkoła Główna Handlowa znalazła się na 76. pozycji.

W porównaniu z poprzednim rokiem Akademia Leona Koźmińskiego awansowała o 23 pozycje. Rektor uczelni, profesor Witold Bielecki uważa, że ten sukces to efekt biznesplanu, który na jego uczelni został wprowadzony jeszcze w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku. Zaznacza przy tym, że już samo znalezienie się w grupie 80 najlepszych to ogromne wyróżnienie, szczególnie że na świecie jest 10 tysięcy szkół biznesowych

Akademia Leona Koźmińskiego zyskuje m.in. dzięki studentom zagranicznym. W tej uczelni co trzeci słuchacz to obcokrajowiec. Przede wszystkim jednak _ Koźmiński _ posiada trzy międzynarodowe akredytacje - EQUIS, AMBA i AACSB. Tylko 53 uczelnie na świecie mogą się pochwalić posiadaniem wszystkich trzech wyróżnień.

Szkoła Główna Handlowa spadła o siedem pozycji. Rzecznik SGH Marcin Poznań tłumaczy, że uczelni trudno jest rywalizować ze szkołami typowo biznesowymi. Szkoła Głowna Handlowa jest raczej publicznym uniwersytetem ekonomicznym. Podkreśla, że znakomita większość uczelni sklasyfikowanych w rankingu to uczelnie prywatne.

Marcin Poznań tłumaczy, że ze względu na specyficzny charakter jego uczelni, trudno jest jej się ubiegać o te trzy międzynarodowe akredytacje. Obecnie trwają pracę nad takim dostosowaniem programów nauczania, aby SGH spełniała odpowiednie kryteria. Jednocześnie rośnie liczna studentów z zagranicy. Obecnie jest ich blisko siedmiuset, co daje około 7 procent wszystkich słuchaczy.

Z tegorocznego rankingu Financial Times wynika, że absolwenci Akademii Koźmińskiego zarabiają więcej od kolegów z SGH. Średnie wynagrodzenie magistrów ze Szkoły Głównej Handlowej, po trzech latach od ukończenia uczelni, wynosi niecałe 48 tysięcy dolarów rocznie. Tymczasem absolwenci Akademii Leona Koźmińskiego zarabiają ponad 51 tysięcy dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd chce obciąć im limity. Sprzeciw PiS Utrzymanie obecnych zapisów w ustawie Karta Nauczyciela, dotyczących wysokości odpisu na doskonalenie zawodowe nauczycieli, zakłada poprawka zgłoszona przez senatora Henryka Ciocha (PiS) do ustawy okołobudżetowej.
Polska najbardziej konkurencyjna w Europie? Wyprzedzają nas tylko dwa kraje Oprócz Polski, tylko dwa europejskie państwa znalazły się w pierwszej 15. światowego rankingu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)