Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polturf nie będzie organizował aukcji Pride of Poland

0
Podziel się:

Organizator aukcji koni arabskich m.in. ze stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie rozwiązuje umowę na organizację Dni Konia Arabskiego 2016. Powodem jest brak jakiejkolwiek współpracy z obecnymi zarządami stadnin.

Polturf nie będzie organizował aukcji Pride of Poland
(Kosc/AGENCJA WSCHOD/REPORTER)
bFeauksB

Organizator aukcji koni arabskich m.in. ze stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie - czyli firma Polturf - rozwiązuje umowę na organizację Dni Konia Arabskiego 2016. Powodem jest brak jakiejkolwiek współpracy z obecnymi zarządami stadnin. Aukcja Pride of Poland, która właśnie została bez organizatora, ma być zorganizowana w połowie sierpnia. - I odbędzie się - zapewnia prezes Marek Skomorowski.

O tym, żemogą być problemy z organizacją słynnej aukcji koni czystej krwi arabskiej pisaliśmy już tydzień temu. Stadniny nie przekazały w terminie organizatorowi listy koni, co uniemożliwia wydanie katalogów aukcji. Z inforomacji zebranych przez money.pl wynikało, że stadniny przekazały listy koni, ale nie do organizatora, jak było to przyjęte w poprzednich latach, ale do Agencji Nieruchomości Rolnych. ANR poinformował natomiast, że aukcja odbędzie się terminowo, a wszystkie niejasności zostaną wyjaśnione w najbliższym czasie. W czwartek Barbara Mazur, szefowa firmy Polturf, Która organizowała Dni Konia Arabskiego od piętnastu lat, rozwiązała umowę.

"W związku z brakiem jakiejkolwiek współpracy z obecnymi zarządami Stadnin, co uniemożliwia zorganizowanie imprezy na zakładanym poziomie, w dniu 26 kwietnia 2016 rozwiązałam umowę" - napisała w oświadczeniu Barbara Mazur. "Jako przedsiębiorca, który inwestuje swój własny kapitał i pokrywa wszelkie koszty imprezy, utraciłam zaufanie do moich zleceniodawców. Skoro nie byli w stanie dotrzymać terminów zapisanych w umowie i łamią klauzulę poufności, zapewne nie dotrzymają też innych, zapisanych w niej warunków" - dodała.

bFeauksD

Jak wskazuje szefowa Polturf, atmosfera wokół państwowych stadnin jest fatalna, część bywalców aukcji zapowiedziała, że w tym roku nie przyjedzie, wycofali się też niektórzy sponsorzy. "To wszystko sprawia, że nie widzę możliwości przeprowadzenia Pride of Poland 2016 z sukcesem na poziomie z ostatnich lat" - napisała Mazur.

Doroczna aukcja Pride of Poland ma się w tym roku odbyć 15 sierpnia. - Aukcja się odbędzie. Nie ulega to żadnej wątpliwości. Nie tylko Polturf istnieje - powiedział PAP prezes stadniny w Janowie Podlaskim Marek Skomorowski.

Nie potwierdził nieoficjalnej informacji RMF FM, że organizatorem aukcji będą Międzynarodowe Targi Poznańskie. - Jest wiele podmiotów, które się mogą tego podjąć - zaznaczył Skomorowski.

Wcześniej Agencja Nieruchomości Rolnych zapowiadała, że umowa z firmą Polturf będzie renegocjowana. Właścicielka Polturfu stwierdziła w oświadczeniu, że poza jednym spotkaniem na początku marca, nikt z zarządów nie zechciał z nią porozmawiać. - Nie uzyskałam odpowiedzi na żadne z merytorycznych pytań dotyczących imprezy. Nikt nie próbował niczego negocjować - napisała.

bFeauksJ

Aukcja "Pride of Poland" oraz Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim to jedna z najbardziej prestiżowych imprez na świecie. W ubiegłym roku został pobity rekord sprzedaży koni - udało się uzyskać kwotę 4,6 miliona euro. W poprzednich latach te sumy wahały się w okolicach 2-2,5 miliona euro.

Zamieszanie wokół państwowych stadnin koni arabskich rozpoczęło się w lutym, gdy odwołano ze stanowisk wieloletnich prezesów. Od tego czasu trwa spór między ANR i ministerstwem rolnictwa a środowiskiem związanym z hodowlą koni i jeździectwem. Ze stadnin w geście solidarności odeszła część pracowników. Jeden ze zwolnionych prezesów dochodzi swoich racji w sądzie. Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel powiedział podczas obrad sejmowej komisji, że powodem zwolnień było złodziejstwo. Atmosferę podgrzewa też postępowanie dotyczące śmierci cennych klaczy z janowskiej stadniny.

Zobacz także: Zobacz też: Minister rolnictwa tłumaczy zwolnienia prezesów stadnin
bFeaukte
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)