Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński nie pozostawia złudzeń frankowiczom. "Muszą walczyć samodzielnie"

390
Podziel się

- Frankowicze powinni zacząć samodzielnie walczyć o swoje prawa - twierdzi Jarosław Kaczyński.

Kaczyński nie pozostawia złudzeń frankowiczom. "Muszą walczyć samodzielnie"
(Jan Bielecki/East News)
bEgKUxBx

Lider PiS był pytany w radiowej Jedynce, czy osoby mające kredyt we frankach szwajcarskich powinny zaufać prezydentowi i rządowi, że spełnią obietnice wyborcze, czy wziąć sprawy we własne ręce i walczyć z bankami w sądach.

Jarosław Kaczyński w odpowiedzi zauważył, że rządzący muszą brać pod uwagę dobro całej gospodarki.

- Ja sądzę, że powinni oni wziąć sprawy we własne ręce i walczyć w sądach. Nie dlatego, że nie można ufać prezydentowi czy rządowi, ale dlatego, że prezydent i rząd są w położeniu determinowanym warunkami ekonomicznymi - stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości.

bEgKUxBz

I dodał, że pomoc frankowiczom może spowodować inne problemy. - Rząd nie może podejmować działań, które zachwieją systemem bankowym, bo to odbije się na wszystkich obywatelach - podkreślił prezes PiS.

Kaczyński powiedział, że "żaden odpowiedzialny rząd nie może tego zrobić". - Natomiast w procesach można uzyskać różnego rodzaju rekompensaty. To będzie rozłożone w czasie. I z różnych względów będzie nieporównanie łatwiejsze także dla międzynarodowego świata finansowego. Z tym też musimy się liczyć. Taki dzisiaj jest świat, nic na to nie poradzimy - podkreślił w rozmowie z Radiową Jedynką.

Komisja Nadzoru Finansowego szacowała w marcu, że gdyby zaproponowana przez prezydenta ustawa o frankowiczach weszła w życie, kosztowałaby banki 66,9 mld złotych. Ekonomiści twierdzą, że mogłoby to doprowadzić do kryzysu finansowego.

Pomoc dla osób, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich i innych walutach obcych była jedną z flagowych obietnic Andrzeja Dudy w kampanii prezydenckiej. W podobnym tonie wypowiadali się również politycy PiS przed wyborami parlamentarnymi.

bEgKUxBF

Mimo kilku propozycji, składanych nie tylko przez Kancelarię Prezydenta, ale również na przykład posłów Kukiz'15, żadnego mechanizmu dla takich kredytobiorców wciąż nie wprowadzono.

bEgKUxCa
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
KOMENTARZE
(390)
................
2 lata temu
He he glosuijcie dalej na Maliniaka i Dewelopera a oni znowu obiecaja Wam wszystko. Kupili Was za puste slowa ha ha.
iks
4 lata temu
Oszust. Banki nie będzie to kosztować, tylko muszą to oddać, bo ukradły. A więc rozwazanie to w kategorii "kosztu"anki to nieporozumienie. Poza tym to skomlenie , że stsytem może się zachwiać to bzdura. Byłaby okazja aby przejąć zachodnie banki za bezcen.
Polak
4 lata temu
powinni brać przykład z tego kaczynskiego żadnego kredytu nie brał a tym bardiej we frankach bo i tak by nie wiedział co z tym zrobić
bEgKUxCb
Róża
4 lata temu
Dużo osób, biorąc kredyt we frankach zalamalo sie psychicznie..ja tez bylam na skraju. kredyt zawarłam na 50 000 i po 13 latach splaty zostalo mi 58 000!! Gdzie tu sprawiedliwosc
zły
4 lata temu
Nie mam kredytu we frankach ale pamiętam że w kampanii wyborczej była mowa o pomocy frankowiczom. Tak właśnie pis wygrał wybory, obiecując rzeczy z których nigdy nie zamierzał sie wywiązać. Na początku była sprawa Macierewicza który nie miał być ministrem obrony, a później cały szereg niespełnionych obietnic, jedyną obietnicą spełnioną było 500+. Myślę że większość ludzi którzy głosowali na pis pożałowali tej decyzji.
...
Następna strona