Notowania

banki
01-03-2018 (07:21)

Pomoc dla frankowiczów w drodze. Specjalna komisja zajmie się prezydenckim projektem

Podkomisja ma nowego szefa i już pierwsze posiedzenie za sobą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER)
Nowym przewodniczącym podkomisji został poseł Tadeusz Cymański.

Rosną szanse na obiecaną przez Andrzeja Dudę ustawę zmuszającą banki do przewalutowania kredytów hipotecznych. Podkomisja ma nowego szefa i już pierwsze posiedzenie za sobą.

W tym tygodniu pod przewodnictwem Tadeusza Cymańskiego zebrała się zmodyfikowana podkomisja sejmowa – dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Jak przyznał jej nowy szef, dopytywany przez dziennik o kulisy spotkania, zebranie miało charakter organizacyjny. Dopiero kolejne będzie w pełni merytoryczne.

Zespół będzie się zajmował zaproponowaną przez kancelarię prezydenta ustawą, która zakłada powstanie specjalnego funduszu restrukturyzacyjnego, zasilanego składkami banków.

"Rz" wysnuwa wniosek, że prezydencki projekt wreszcie dostał zielone światło, a polityczna decyzja w tej sprawie w końcu zapadła. Stąd szansą na przewalutowanie kredytów hipotecznych rośnie.

Już w Davos prezydent Duda upominał się o swoje propozycje. Sugerował nawet, że ciągły brak rozwiązania problemu z kredytem we frankach to wina posłów i marszałka Sejmu, o czym pisaliśmy w money.pl.

Duda o pomocy dla frankowiczów. "Proszę pytać w Sejmie":

Prezydencka ustawa może kosztować banki 10 mld zł w ciągu 5 lat. Mimo tego, eksperci przekonują, że ten wydatek nie powinien zachwiać systemem bankowym w Polsce.

Tagi: banki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-03-2018

romekpo co w ogóle grzebiecie się w tych frankowiczach?! To sprawa tych co wzięli kredyt. Gdy frank stał ciekawie ludzie rzucili się na kredyty w frankach … Czytaj całość

01-03-2018

PTylko że już przecież frank wrócił do swojego poziomu sprzed "kryzysu". Dziwna sprawa - ja mam kredyt w PLN --> dlaczego mi też go nie … Czytaj całość

01-03-2018

JanekJakim prawem pomoc dla frankowiczów. Skoro ktoś bierze kredyt to musi ryzykować. Gdzie byli ci biedni frankowicze kiedy frank stał po 2,40 a teraz … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (33)

Wybrane dla Ciebie