Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pomoc dla frankowiczów w drodze. Specjalna komisja zajmie się prezydenckim projektem

Pomoc dla frankowiczów w drodze. Specjalna komisja zajmie się prezydenckim projektem

Nowym przewodniczącym podkomisji został poseł Tadeusz Cymański. Fot. Maciej Luczniewski/REPORTER
Nowym przewodniczącym podkomisji został poseł Tadeusz Cymański.

Rosną szanse na obiecaną przez Andrzeja Dudę ustawę zmuszającą banki do przewalutowania kredytów hipotecznych. Podkomisja ma nowego szefa i już pierwsze posiedzenie za sobą.

W tym tygodniu pod przewodnictwem Tadeusza Cymańskiego zebrała się zmodyfikowana podkomisja sejmowa – dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Jak przyznał jej nowy szef, dopytywany przez dziennik o kulisy spotkania, zebranie miało charakter organizacyjny. Dopiero kolejne będzie w pełni merytoryczne.

Zespół będzie się zajmował zaproponowaną przez kancelarię prezydenta ustawą, która zakłada powstanie specjalnego funduszu restrukturyzacyjnego, zasilanego składkami banków.

"Rz" wysnuwa wniosek, że prezydencki projekt wreszcie dostał zielone światło, a polityczna decyzja w tej sprawie w końcu zapadła. Stąd szansą na przewalutowanie kredytów hipotecznych rośnie.

Już w Davos prezydent Duda upominał się o swoje propozycje. Sugerował nawet, że ciągły brak rozwiązania problemu z kredytem we frankach to wina posłów i marszałka Sejmu, o czym pisaliśmy w money.pl.

Duda o pomocy dla frankowiczów. "Proszę pytać w Sejmie":

 

 

Prezydencka ustawa może kosztować banki 10 mld zł w ciągu 5 lat. Mimo tego, eksperci przekonują, że ten wydatek nie powinien zachwiać systemem bankowym w Polsce.

banki, frankowicze, pomoc dla frankowiczów
Czytaj także
Polecane galerie
Sokół
2018-08-18 10:57
Kadencja trwa III-rok obiecanki były przed wyborcze a teraz nadchodzą wybory czymś trzeba kupić wyborców dojna zmiana może się skończyć i długopis będzie nie użyteczny.A taki specjalista jak Cymański "na pewno" załatwi.Kiedy skończą z okradaniem ludzi.
Nina
2018-08-18 10:07
Mieszkasz w Polsce to kredyt bierze się w walucie danego kraju. Z jakiej racji społeczeństwo ma ponosić koszty cwaniaków biorący kredyty w obcej walucie. Moje dzieci brały kredyt na mieszkanie i wzięli w złotówkach. Ciężko im, ale muszą spłacać, a frankowicze liczą na cud - z jakiej racji. Panie Cymański to w takim razie wszystkim trzeba pomóc w spłacie kredytów!!!
Łukasz
2018-05-21 22:23
Andrzej Duda mowi ok 12230000 zl
Pokaż wszystkie komentarze (33)