Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rafalska: Polska nie odmawia pomocy humanitarnej

5
Podziel się:
Rafalska: Polska nie odmawia pomocy humanitarnej
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

Polska nigdy nie odmawiała udzielania pomocy humanitarnej; apel metropolity warszawskiego o pomoc dla syryjskich rodzin może spotkać się ze zrozumieniem ze strony rządu - powiedziała w środę minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w liście, który ma być odczytany 5 marca podczas wszystkich mszy św. w kościołach diecezji - wyraził nadzieję na program pomocy Syryjczykom przez korytarze humanitarne w Polsce.

"Polega on na przyjęciu w Polsce kilkuset uchodźców potrzebujących pilnie leczenia, pomocy nadzwyczajnej, koniecznej do ich przeżycia. Program jest więc bezpieczny" - napisał kard. Nycz. "Oczywiście, potrzebna jest otwartość władz państwowych i na nią czekamy" - podkreślił.

Rafalska, pytana w Radiu ZET o reakcję rządu na ten apel podkreśliła, że "Polska nigdy nie odmawiała udzielania pomocy humanitarnej".

- Myślę, że taki apel może spotkać się ze zrozumieniem ze strony rządu, ale zawsze kiedy mówimy o konkretnych rozwiązaniach, to musimy też wiedzieć, kogo dotyczą i jaki ma być zakres pomocy - powiedziała minister RPiPS.

- Będziemy zastanawiać się, jaka będzie konkretna propozycja. Jeżeli mówimy o udzieleniu pomocy medycznej i pomocy, która jest pomocą humanitarną, zdrowotną, myślę, że rząd nie będzie się plecami od takiej ewentualności odwracał - powiedziała Rafalska.

Podkreśliła jednocześnie, że "to są decyzje rządowe". - Nie są to decyzje indywidualne ministra rodziny. Na pewno nie mówimy, że jesteśmy głusi na tego typu apel arcybiskupa - zaznaczyła minister.

Dodała, że w przypadku pomocy humanitarnej rzeczą "zupełnie drugorzędną" jest to, jakiej narodowości ona dotyczy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
kluczyk
6 lat temu
Dać z konkordatowych !!!!!!!!!
OK
6 lat temu
Nycz jest masonem i heretykiem. Żal mi go. Psuje wizerunek kościoła. Modlę się tam dla Boga i siebie. Nie zdaje sobie sprawy z tego, kogo reprezentuje, a kogo powinien.
123MysliszTy
6 lat temu
Jak KALEGO prosi prezydent Sopotu - to KARYGODNE Jak KALEGO o to samo prosi czarny kardynał - to JAK NAJBARDZIEJ rozważymu
Rafał.
6 lat temu
Nycz, albo ma ptasi móżdżek, albo chazarską duszę. Jeśli uczciwie chce pomagać, niech dzieli się pieniędzmi wyłudzanymi od naiwnych wiernych i przekazuje je na te cele, a zapraszać, to może sobie do Watykanu, bo z założenia tam jest jego ojczyzna. Wystarczy, jak w Polsce podstępnie wyłudza pobożne datki.
jam772
6 lat temu
Papież marksista prowadzi cały kościół na manowce