Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomoc finansowa dla Egiptu. Przedstawiciel MFW odwiedzi Kair

0
Podziel się:

Dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego ds. Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej Masood Ahmed przyjedzie do Kairu, by omówić warunki udzielenia pożyczki Egiptowi.

Pomoc finansowa dla Egiptu. Przedstawiciel MFW odwiedzi Kair
(Tracy O/CC/Flickr)

Dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego ds. Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej Masood Ahmed przyjedzie do Kairu, by omówić warunki udzielenia pożyczki Egiptowi - poinformował MFW.

- _ Masud spotka się z egipskimi władzami, by omówić aktualną sytuację gospodarczą kraju oraz możliwe wsparcie MFW dla Egiptu _ - głosi komunikat.

Egipski premier Hiszam Mohammed Kandil zapowiedział pod koniec grudnia, że spodziewa się w styczniu wznowienia rozmów z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) w sprawie pożyczki w wysokości 4,8 mld dolarów.

Egipt zawiesił rozmowy w grudniu z powodu politycznych niepokojów związanych z nową konstytucją. Pomoc MFW jest bardzo ważna dla Egiptu, który zabiega o odzyskanie zaufania inwestorów, boryka się z deficytem budżetowym i gwałtownym spadkiem rezerw walutowych.

W listopadzie Egipt otrzymał od MFW wstępną zgodę na pożyczkę, lecz odroczył starania o ostateczną zgodę do stycznia; władze zawiesiły wdrożenie serii podwyżek podatków, by dać sobie więcej czasu na wyjaśnienie Egipcjanom konieczności wprowadzenia ostro krytykowanego przez nich programu oszczędności.

Czytaj więcej w Money.pl
Dostaną pożyczkę od MFW, zniosą dotacje Rząd Egiptu oczekuje, że wstępne porozumienie z Międzynarodowym Funduszem Walutowym w sprawie kredytu w wysokości 4,8 mld dol. zostanie zawarte zanim zespół negocjacyjny MFW wyjedzie w środę z Kairu.
Chcą dostać kolejne miliardy od MFW Jeszcze w tym miesiącu Kair ma odwiedzić delegacja Funduszu.
Prezydent nie odpuszcza. Kolejny kryzys? Prezydent Egiptu Mohammed Mursi powiedział sędziom z Najwyższej Rady Prawnej, że nie zmieni swego dekretu, który zwiększa jego uprawnienia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)