Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
12.08.2014 15:59

Pomoc humanitarna dla Ukrainy. Czerwony Krzyż komentuje

MCK podkreśla w komunikacie, że pomoc humanitarna jest konieczna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Rosyjski konwój pomocy humanitarnej zmierza ku granicy z Ukrainą - poinformował za pośrednictwem Twittera Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Organizacja zapewnia, że jest w stałym kontakcie z władzami Rosji, które zorganizowały konwój oraz Ukrainy.

Międzynarodowy Czerwony Krzyż podkreśla w komunikacie, że pomoc humanitarna dla mieszkańców wschodniej Ukrainy jest konieczna. Sytuacja w części kraju opanowanego przez prorosyjskich separatystów jest krytyczna.

Tysiące osób nie ma dostępu do wody, energii elektrycznej i pomocy medycznej. MCK zapewnia, że jest gotowy, aby w odpowiedzi na inicjatywę Rosji ułatwić dostarczenie pomocy dla potrzebujących. Organizacja podkreśla jednak, że liczy na pomoc i wsparcie wszystkich zainteresowanych stron.

Chodzi między innymi o zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom MCK oraz przekazanie przez Rosjan dokładnej listy rzeczy, które mają być wwiezione na terytorium Ukrainy.

Ukraińcy nieufnie podchodzą do rosyjskiej inicjatywy. Według ostatnich informacji podanych przez Ukrainę, transport rosyjskiej pomocy nie może przekroczyć granicy, bo jest niecertyfikowany. Wcześniej, były prezydent Leonid Kuczma mówił o tym, że jest zgoda, aby rosyjski konwój przekroczył granicę z Ukrainą.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Rosji jedzie na Krym. Po co? Poprzednia wizyta prezydenta Rosji zirytowała Kijów i Zachód, które uznały ją za prowokację.
Hollande zaniepokojony. Zadzwonił do Putina _ Operacja humanitarna na ukraińskim terytorium może nastąpić jedynie za zgodą władz ukraińskich, zarówno w sprawie kształtu jak i warunków jej rozpoczęcia - _głosi komunikat siedziby francuskiego prezydenta.
Rosja szykuje interwencję humanitarną? Sergiej Ławrow w telefonicznej rozmowie z Johnem Kerrym wezwał do szybkiego poparcia misji humanitarnej na Ukrainie.
Tagi: konflikt na ukrainie, pomoc humanitarna dla ukrainy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz