Notowania

Ponad tysiąc zwolnionych z agencji rolnych za rządów PiS. Masowe odszkodowania

Prawie milion złotych wywalczyło już w sądzie kilkudziesięciu zwolnionych pracowników agencji rolnych. Roszczenia zgłosił co czwarty z byłych 1032 pracowników Agencji Rynku Rolnego i Agencji Nieruchomości Rolnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)
Były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Jak wskazuje "Fakt", za masowe zwolnienia w agencjach rolnych odpowiada były już minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. To za jego czasów zlikwidowano ANR i ARR i zastąpiono je Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Powołanie do życia KOWR oznaczało masowe zwolnienia w likwidowanych agencjach, w których pracowało łącznie 3006 osób. W nowej agencji pracę znalazły 1974 osoby.

Wideo: Krzysztof Jurgiel rezygnuje z fotela ministra. "Spóźniona decyzja"

Rzecznik KOWR Mariusz Rytel podkreśla, że nie można mówić, że wszyscy spośród tych, nie znaleźli pracy w KOWR zostali "zwolnieni", bo niektórym osobom wygasły stosunki pracy z dniem 31 sierpnia 2017 r.

Byli pracownicy ANR i ARR widzą to jednak inaczej i idą do sądu po odszkodowanie za niesłuszne ich zdaniem zwolnienie. Z informacji "faktu" wynika, że wpłynęło już 246 pozwów.

Sądy nieco częściej rację przyznają Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa - 49 pozwów zostało oddalonych. Jednak aż w 42 przypadkach roszczenia byłych pracowników uznają za zasadne i przyznają im odszkodowania.

Często chodzi o duże kwoty. Zwolniony dyrektor w biurze prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych ma dostać 387 tys. zł. Łączna kwota odszkodowań wynosi już 950 tys. zł. KOWR ich jednak nie uznaje i odwołuje się od wyroków sądów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rząd, krzysztof jurgiel, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-11-2018

polokNo cóż jak w sądach, sądzą sędziowie zdrajcy, to ci "biedacy" dostają odszkodowania, niezależnie od tego czy się im należą czy nie. Ważne aby odgryźć … Czytaj całość

23-11-2018

halo .Dlatego rządy TUSKA wolały nic nie robić ! " Szaraczek " nie podskoczy , a ZŁODZIEJE mieli się dobrze !

23-11-2018

zbychJurgiel ty jesteś gość-ilu swoich znajomków zatrudniłeś?

Rozwiń komentarze (50)