Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Ponad tysiąc zwolnionych z agencji rolnych za rządów PiS. Masowe odszkodowania

50
Podziel się:

Prawie milion złotych wywalczyło już w sądzie kilkudziesięciu zwolnionych pracowników agencji rolnych. Roszczenia zgłosił co czwarty z byłych 1032 pracowników Agencji Rynku Rolnego i Agencji Nieruchomości Rolnych.

Były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.
Były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. (Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

Jak wskazuje "Fakt", za masowe zwolnienia w agencjach rolnych odpowiada były już minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. To za jego czasów zlikwidowano ANR i ARR i zastąpiono je Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Powołanie do życia KOWR oznaczało masowe zwolnienia w likwidowanych agencjach, w których pracowało łącznie 3006 osób. W nowej agencji pracę znalazły 1974 osoby.

Zobacz także: Wideo: Krzysztof Jurgiel rezygnuje z fotela ministra. "Spóźniona decyzja"

Rzecznik KOWR Mariusz Rytel podkreśla, że nie można mówić, że wszyscy spośród tych, nie znaleźli pracy w KOWR zostali "zwolnieni", bo niektórym osobom wygasły stosunki pracy z dniem 31 sierpnia 2017 r.

Byli pracownicy ANR i ARR widzą to jednak inaczej i idą do sądu po odszkodowanie za niesłuszne ich zdaniem zwolnienie. Z informacji "faktu" wynika, że wpłynęło już 246 pozwów.

Sądy nieco częściej rację przyznają Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa - 49 pozwów zostało oddalonych. Jednak aż w 42 przypadkach roszczenia byłych pracowników uznają za zasadne i przyznają im odszkodowania.

Często chodzi o duże kwoty. Zwolniony dyrektor w biurze prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych ma dostać 387 tys. zł. Łączna kwota odszkodowań wynosi już 950 tys. zł. KOWR ich jednak nie uznaje i odwołuje się od wyroków sądów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(50)
JD
5 lata temu
Bolszewicy robią miejsca dla swoich tak przejmują wszystko!
Patrycja
5 lata temu
Trzeba zrobić miejsce dla dwóch programów. Koryto dla naszych + oraz Nasze rodziny na państwowym +.
Ad
5 lata temu
To ci co wygrali konkursy czyli misiewicze z psl i po
usa
5 lata temu
za szczochow szaraczek nawet nie mysli podskoczyc a zlodzieje i kolesie bryluja
M665
5 lata temu
Oj! Chyba prezes dostrzegł, że urzędnicy raczej na PiS nie głosują. Jeśli zwolni ich teraz to do następnych wyborów się zatrudnią w normalnych firmach i będą przynosić dochód gospodarce a ze strachu przed zwolnieniem, będą głosować na PiS, którym gwarantuje pracownikom wolność i bezkarność z mocy ustawy.
...
Następna strona