Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turyści w polsce
21.11.2012 14:44

Ponad miliard złotych wydali kibice podczas Euro 2012

Eksperci prognozują, że dzięki Euro, Polskę każdego roku może odwiedzać ponad 750 tysięcy turystów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Beata Ratuszniak)

*Ponad miliard sto milionów złotych wydali w Polsce kibice podczas Euro 2012 - wynika z raportu przedstawionego przez PL 2012. *

To o jedną trzecią więcej niż zakładały prognozy. Na 140 dni od zakończenia mistrzostw rządowa spółka ostatecznie podsumowała turniej.

Prezes PL 2012 Marcin Herra mówi, że w czasie Euro gościło w naszym kraju prawie 680 tysięcy kibiców z 123 krajów świata.

Władze rządowej spółki przewidują, że w przypadku Euro 2012 wystąpi efekt podobny do tego, który zaobserwowano w Hiszpanii po Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie. Po tym jak kraj dobrze pokazał się ze strony organizacyjnej znacznie zwiększył się ruch turystyczny.

Autorzy raportu prognozują, że dzięki Euro, Polskę każdego roku może odwiedzać ponad 750 tysięcy turystów. Do 2020 roku mają wydać w Polsce 7 miliardów złotych.

Polska jako organizator Euro została doceniona przez zagranicznych kibiców. 85 procent przebadanych przez firmę PBS zagranicznych kibiców przebywających w trakcie Euro w Polsce pozytywnie oceniło organizację. 79 procent chce odwiedzić nasz kraj ponownie, a 92 procent poleci go swoim znajomym.

Czytaj więcej w Money.pl
Euro rozłożone na lata. Ile turystów w tym roku? Polska Organizacja Turystyczna szacuje, że w tym roku nasz kraj odwiedzi ok. 14 mln turystów
Balcerowicz ujawnia, kiedy dogonimy Niemcy W wywiadzie dla _ Die Welt _, odniósł się także do sytuacji w strefie euro. Jego zdaniem nie można mówić o kryzysie całego Eurolandu.
Tagi: turyści w polsce, turyści, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz