Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemysł
17.08.2005 15:28

Poprawiła się koniunktura w przemyśle

Wskaźnik koniunktury w przemyśle w lipcu wzrósł o 1 punkt, do 11 punktów. W sektorze prywatnym, jak i publicznym odnotowano poprawę - podał badający koniunkturę IRG SGH.

Podziel się
Dodaj komentarz

IRG pisze w komentarzu, że poziom produkcji w stosunku do czerwca 2005 roku zwiększył się o 4 punkty w przedsiębiorstwach publicznych, zaś w prywatnych nie zmienił się.

Dodatkowo, jak podaje IRG SGH, w przedsiębiorstwach poziom wykorzystania mocy produkcyjnych w ostatnich trzech miesiącach zmniejszył się.

Natomiast ogólny portfel zamówień zwiększył się o 5 punktów, ale w stosunku do roku ubiegłego jego wartość jest niższa.

Ponadto, jak podaje Instytut, umacnia się pozycja przedsiębiorstw na rynku krajowym.

"Konkurencyjność towarów zagranicznych na naszym rynku mimo, iż jest wysoka, zmniejszyła się w ostatnich trzech miesiącach" - napisał IRG SGH.

Natomiast poziom zapasów wyrobów gotowych zwiększył się w firmach publicznych, w prywatnych nie uległ zmianie.

Jak podaje dalej IRG SGH nastąpił wzrost zatrudnienia zarówno w przedsiębiorstwach prywatnych, jak i publicznych, jednak w najbliższych miesiącach nie spodziewają się one kontynuacji dalszego wzrostu.

Równocześnie także poprawie uległa nie tylko sytuacja finansowa firm, ale również polepszyły się nastroje przedsiębiorstw.

Jednak w odczuciu firm zwiększyła się, w stosunku do badania z kwietnia, uciążliwość wielu barier działalności gospodarczej np. niedostateczny popyt krajowy, obciążenia podatkowe, czy niestabilność przepisów prawnych

Tagi: przemysł, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz