Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poręczenia z BGK dla kredytów dla małych i średnich firm

0
Podziel się:

Blisko 50 proc. PKB wytarzają mali i średni przedsiębiorcy, ale wciąż mają utrudniony dostęp do kredytu. Ten program to zmieni?

Poręczenia z BGK dla kredytów dla małych i średnich firm
(Wawok/REPORTER)

Od początku 2013 r. BGK uruchomi linię poręczeniową dla kredytów obrotowych o łącznej wartości do 60 mld zł - poinformowało dzisiaj Centrum Informacyjne Rządu.

W komunikacie dodano, że _ poręczenie będzie udzielane na okres do dwóch lat do 60 procent wartości kredytu, a prowizja będzie wynosiła zero w pierwszym roku _. Jak zaznaczyło CIR, blisko 50 proc. PKB Polski wytarzają małe i średnie przedsiębiorstwa, które zatrudniają 70 proc. pracowników. CIR podkreśliło w komunikacie, że firmy te _ mają utrudniony dostęp do kredytu i boleśnie odczuwają zatory płatnicze _.

Premier Donald Tusk poinformował podczas dzisiejszego wystąpienia w Sejmie, że rząd zamierza powołać spółkę pod program zatytułowany _ Inwestycje Polskie _, która do 2015 roku będzie miała możliwości inwestycyjne w wysokości 40 mld zł, a jej operatorem będzie BGK. Dodał, że kwota ta nie wpłynie na poziom deficytu i długu publicznego, gdyż użyte zostaną m.in. kapitały zamrożone w udziałach w spółkach Skarbu Państwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Tych kosztów przedsiębiorcy nie odliczą Koszty uzyskania przychodów z praw autorskich i pokrewnych mogą być stosowane przez podatników uzyskujących przychód z działalności wykonywanej osobiście.
Oto najlepsze urzędy w naszym kraju Placówki były oceniane na podstawie ankiet wysyłanych przez przedsiębiorców z poszczególnych regionów. W tym roku firmy wysłały ich prawie 22 tysiące.
Przedsiębiorcy znowu dostaną po kieszeni O nowej wysokości składki poinformowało już Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
kredyty
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)