Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Portugalia zabiera pieniądze biednym i niepełnosprawnym

0
Podziel się

Tak ratuje się przed grożącym jej krachem finansowym.

Portugalia zabiera pieniądze biednym i niepełnosprawnym
(PAP/EPA)
bEiSXAGJ

Borykająca się z kryzysem ekonomicznym Portugalia zdecydowała się obniżyć świadczenia socjalne. To element pakietu, który ma uzdrowić tamtejszą gospodarkę.

Cięcia obejmą przede wszystkim zasiłki rodzinne i pomoc dla osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku. Zmniejszone zostały także dopłaty do leków refundowanych oraz stypendia szkolne i dopłaty do wyżywienia dzieci. Mniej dostaną bezrobotni, zwłaszcza ci, którzy przed utratą pracy zarabiali najwięcej.

Urzędnicy będą też uważnie przyglądać się osobom zarejestrowanym w urzędach pracy. Jeśli bezrobotny odmówi przyjęcia zaproponowanej mu posady, grozi mu całkowita utrata świadczeń.

bEiSXAGL

Przeciwnicy zmian argumentują, że na walce z recesją najbardziej ucierpią najbiedniejsi. Organizacje charytatywne nie mają wątpliwości, że oszczędności uderzą przede wszystkim w rodziny, tym bardziej, że zbliża się początek roku szkolnego, a to okres największych wydatków. Twórcy pakietu antykryzysowego przekonują jednak,że cięcia to jedyny sposób na uratowanie gospodarki Portugalii, która zdaniem wielu ekonomistów może podzielić los Grecji.

ZOBACZ TAKŻE:

bEiSXAHm
KOMENTARZE
(0)