Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Porty w Szczecinie i Świnoujściu bez wzrostów. Wszystko przez węgiel

0
Podziel się:

Spadek przeładunków węgla w tym roku o niemal 32 proc. dołuje wyniki portów w Szczecinie i Świnoujściu. Zarząd portów szacuje, że roczny wolumen przeładowywanych towarów w tym roku będzie na zbliżonym poziomie do roku ubiegłego, kiedy to przeładowano 23,4 mln ton towarów.

Porty w Szczecinie i Świnoujściu bez wzrostów. Wszystko przez węgiel
(Bartosz Wawryszuk)

Według zarządzających portem spadek przeładunków węgla był powodowany malejącym eksportem polskiego węgla. Z kolei importerzy wybierali do przeładunków inne porty. W sumie od stycznia do listopada przeładowano 2,9 mln ton węgla, podczas gdy rok temu było to 4,3 mln ton.

Oprócz węgla spadły też, o 15,1 proc., przeładunki drewna. Z kolei wzrosty odnotowano w pozostałych grupach, tj. drobnicy o 8,1 proc., innych masowych o 7,3 proc. i zboża o 1,3 proc.

Narastająco za jedenaście miesięcy 2015 przeładunki wyniosły 21,3 mln ton. To oznacza, że w porównaniu do ubiegłego roku, nastąpił spadek przeładunków o niecały 1 proc.

Prawdziwym hitem przeładunkowym obu portów okazały się kontenery. Do listopada przez nabrzeża przeszło prawie 81 tys. kontenerów, czyli o 13 proc. więcej niż rok wcześniej, kiedy przeładowano niewiele ponad 71 tys. kontenerów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)