Notowania

stosunki rosja-ukraina
13.04.2011 11:34

Postawił się Rosji, nie będzie unii celnej

Wiktor Janukowycz dąży do integracji Ukrainy z Unią Europejską.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Podczas spotkania z premierem Rosji Władimirem Putinem prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz odmówił wejścia swego kraju do unii celnej z Rosją, Białorusią i Kazachstanem - pisze ukazujący się w Kijowie dziennik _ Kommiersant-Ukraina _.

_ - Wiktor Janukowycz zajął takie stanowisko: Ukraina integruje się z Unią Europejską, nie wchodzi do unii celnej, lecz będzie z nią współpracować w formacie 3+1 (państwa unii celnej plus Ukraina) _ - twierdzi gazeta, powołując się na źródło zbliżone do rozmów między Putinem a Janukowyczem.

Według informatora _ Kommiersanta _ Janukowycz podkreślił w rozmowie z Putinem, że jego kraj nie przystąpi do unii celnej z Rosją, choć w rozmowach Kijowa i Brukseli w sprawie stworzenia strefy wolnego handlu Ukraina-UE nie ma postępów, _ a na osiągnięcie kompromisu w niektórych kwestiach możemy (Ukraina i UE) poświęcić całe lata _.

Putin był w Kijowie we wtorek z jednodniową wizytą roboczą. Zachęcał Ukraińców, by wstąpili do unii celnej obiecując, że w razie wejścia do tego związku, zyskają od 6,5 do 9 miliardów dolarów rocznie. Ostrzegł jednocześnie, że utworzenie negocjowanej obecnie przez Kijów i Brukselę strefy wolnego handlu Ukraina-UE może nie chronić ukraińskich interesów tak, jak unia celna.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t83733.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/wikileaks;putin;nienawidzil;juszczenki,1,0,791041.html) Wikileaks: Putin nienawidził Juszczenki Rosyjski premier najlepiej odnosił się do byłej szefowej ukraińskiego rządu Julii Tymoszenko, wynika z dokumentów opublikowanych przez portal.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t94074.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/janukowycz;-;zle;oceny;po;roku;rzadow,3,0,784131.html) Janukowycz - złe oceny po roku rządów Prezydent Ukrainy jest krytykowany za łamanie konstytucji, nadużywanie władzy i tłamszenie opozycji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t94086.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/janukowycz;w;polsce;ma;nadrabiac;zaleglosci,204,0,764108.html) Janukowycz w Polsce ma nadrabiać zaległości Odwiedzi Warszawę i Gdańsk gdzie będzie rozmawiał min. o ropociągu Odessa-Brody.
Tagi: stosunki rosja-ukraina, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz