Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gaz łupkowy
17.06.2014 14:45

Poszukiwania gazu łupkowego ruszą znowu pełną parą?

- Liczę, że przełamiemy pewną barierę, która poskutkowała wyjściem pewnej liczby inwestorów z Polski - mówi Główny Geolog Kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Skraba/REPORTER)

Po spadku aktywności inwestorów prowadzących poszukiwania gazu z łupków, widzimy w 2014 roku ponowny wzrost ich zainteresowania - powiedział Główny Geolog Kraju Sławomir Brodziński, otwierając debatę _ Gaz łupkowy - wyzwania technologiczne i prawne _.

- _ W zeszłym roku aktywność inwestorów spadła w porównaniu z 2012 r., w tym roku osiągnęła już poziom całego 2013 r. _ - powiedział Brodziński. _ - Liczę, że przełamiemy pewną barierę, która poskutkowała wyjściem pewnej liczby inwestorów z Polski _ - mówił Główny Geolog Kraju.

Jego zdaniem, w czasie łupkowej _ gorączki _ cały szereg koncesji wydano na obszarach niekoniecznie perspektywicznych i wyjście z nich inwestorów to naturalny proces samoregulacji. Maksymalnie koncesji było ponad sto, dziś jest 76 - dodał Brodziński. Zaznaczył, że po okresie entuzjazmu widać już problemy, głównie dot. doboru technologii do polskich warunków, różniących się od znanych już przez Amerykanów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: gaz łupkowy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz