Notowania

kryzys w irlandii
29.11.2010 09:28

Pożar w Irlandii ugaszony. Francja zadowolona

Minister gospodarki Christine Lagarde wierzy w ratunek dla strefy euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)


Francuska minister gospodarki Christine Lagarde oceniła, że w Irlandii _ pożar został ugaszony _, gdy ministrowie finansów państw UEzatwierdzili udzielenie Dublinowi pomocy w wysokości 85 mld eurona walkę z kryzysem budżetowym.

W rozmowie z radiem RTL Lagarde, zapytana, czy pożar w Irlandii został ugaszony, oświadczyła: _ Tak sądzę _. _ Aktorzy są dobrzy, a kwota jest wystarczająca _ - dodała.

Podkreśliła też, że Irlandia wprowadziła _ ekstremalnie rygorystyczne środki _ oszczędnościowe. Odnosząc się do spekulacji, że również Francja potrzebuje wprowadzenia podobnego planu oszczędności, przekonywała, iż porównanie Francji i Irlandii nie jest _ ekonomicznie usprawiedliwione _.

Komisarz UE Olli Rehn ogłasza plan pomocy dla Dublina (EUX TV, ang.):

[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t81132.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/irlandzki;bank;centralny;chce;kilkadziesiat;miliardow;euro,196,0,712644.html) Irlandzki bank centralny chce kilkadziesiąt miliardów euro

_ - Kiedy patrzę na wykresy stóp procentowych, na wykresy ryzyka, kiedy patrzę na stopy, na jakich Francja się dziś refinansuje, jesteśmy w czołówce peletonu _ - oświadczyła francuska minister. Wraz z Niemcami, Belgią, Austrią i Finlandią, _ mamy najmniejsze ryzyko w Europie _ - oceniła.

Również w poniedziałek rzecznik francuskiego rządu Francois Baroin oświadczył, że Francja i Niemcy są zdecydowane, by ocalić euro, i nie pozwolą, by waluta ta stała się zakładnikiem rynków.

Także Baroin, który jest jednocześnie ministrem ds. budżetu, uznał, że 85 mld pomocy dla Irlandii _ wystarczająco i efektywnie _ wzmocni zaufanie rynków finansowych.

_ - To środki, które nie są po prostu pojedynczym strzałem w odpowiedzi na poważny kryzys, tworzą one część całkowitej determinacji Europy - w tym Francji i Niemiec - by ocalić strefę euro _ - przekonywał w radiu Europe 1._ - Jest niezbędne, by wszyscy, w tym inwestorzy, zrozumieli przesłanie Europy: ocalimy euro _ - oświadczył.

Również on podkreślił, że kryzys finansów publicznych nie stanowi dla Francji _ żadnego zagrożenia _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t114762.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/irlandia;planuje;ostre;ciecia;beda;zwolnienia;w;budzetowce,111,0,722287.html) Irlandia planuje ostre cięcia. Będą zwolnienia w budżetówce Plan rządu premiera Briana Cowena zakłada m.in. mniejsze wydatki na opiekę społeczną.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t117135.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/irlandia;dostanie;od;ue;i;mfw;85;miliardow;euro,4,0,716292.html) Irlandia dostanie od UE i MFW 85 miliardów euro Rząd Briana Cowena wyda je na łatanie dziury budżetowej i pomoc dla banków.
Tagi: kryzys w irlandii, irlandia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz