Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys na białorusi
05.03.2012 17:57

Pożyczka dla Białorusi. MFW nie chce rozmawiać

Polityka gospodarcza prezydenta Łukaszenki jest zbyt oddalona od wymagań MFW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Międzynarodowy Fundusz Walutowy odmówił rozmów z rządem Białorusi na temat przyznania pożyczki, ponieważ polityka gospodarcza władz tego kraju jest zbyt oddalona od wymagań MFW.

- _ Nie jesteśmy gotowi na rozpoczęcie rozmów. Negocjacje wymagałyby porozumienia na najwyższym szczeblu, aby przyjąć całościowy i spójny pakiet w celu rozpoczęcia głębokich reform strukturalnych _ - wyjaśnił szef delegacji FMW Christopher Jarvis, po trwającej półtora tygodnia wizycie w Mińsku.

- _ Obecnie nie widzimy spójnego planu gospodarczego. Uważamy, że założony na 2012 rok 5-procentowy wzrost gospodarczy jest nierealny _ - dodał Jarvis przypominając, że rząd białoruski kontroluje ceny i kursy walut.

- _ Zalecamy liberalizację cen, danie szefom przedsiębiorstw państwowych większej autonomii, ułatwienie zatrudnionym przechodzenie do rozwijających się sektorów, zwiększenie roli sektora prywatnego poprzez reformę banków, prywatyzację i podjęcie kroków, które przyciągną zagraniczne inwestycje _ - podkreślił szef misji MFW.

Białoruś jest objęta zachodnimi sankcjami z powodu represjonowania przez władze przedstawicieli opozycji.

O Białorusi czytaj w Money.pl
Białoruś twardo: "Z nami to nie przejdzie" - _ Nie dochodzi do żadnego palenia mostów. Wcześniej czy później siądziemy do stołu rozmów _ - oznajmił rzecznik białoruskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Łukaszenka uderza w religię. Przez kobiety Najnowszy pomysł białoruskiego przywódcy nie przypadł do gustu rodakom. Zobacz, co tym razem dla nich wymyślił.
Białoruś grozi Ukrainie. Chce działań Rosji To odpowiedź na wprowadzone przez Ukrainę ograniczenia importu mleka i mięsa z Białorusi.
Tagi: kryzys na białorusi, mfw, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz