Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pożyczymy Islandii 630 mln złotych

0
Podziel się

Islandia kupi za pożyczkę polskie obligacje skarbowe.

Pożyczymy Islandii 630 mln złotych
(Anosmia/CC/Flickr)
bDJkINIR


Polska pożyczy Islandii 630 mln złotych - potwierdziła rzeczniczka prasowa resortu finansów Magdalena Kobos. Za pieniądze te Islandia kupi nasze obligacje.

Zgodnie z komunikatem islandzkiego ministerstwa finansów, w niedzielę w Stambule szef MF Jacek Rostowski i islandzki minister finansów Steingrimur Sigfusson podpisali umowę w tej sprawie. Obaj ministrowie uczestniczyli w naradach Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Według strony islandzkiej pożyczka ma wynieść 630 mln zł, co ma stanowić ekwiwalent ok. 200 mln dol.

Islandzkie MF poinformowało, że pożyczka ma wesprzeć płynność walutową Islandii i uzupełni 2,1 mld dolarów pożyczki przyznanej Islandii przez MFW w ramach programu stabilizacji. _ - Nowa pożyczka jest wkładem Polskiw walkę z międzynarodowym kryzysem _ - napisano w komunikacie islandzkiego resortu finansów.

bDJkINIT

Pieniądze, które Polska ma pożyczyć na 12 lat, zostaną wypłacone w trzech równych ratach. Islandia kupi za nie polskie obligacje skarbu państwa. Dzięki temu rzeczywisty koszt pożyczki dla Islandii wyniesie 1,3-2 proc. rocznie w zależności od okresu.

bDJkINJu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)