Notowania

ppk
08-05-2018 (13:27)

Resort finansów pracuje nad zmianami w Pracowniczych Planach Kapitałowych. Rozważa dopuszczenie ubezpieczycieli

Ministerstwo Finansów już za 2-3 tygodnie przedstawi zmienioną ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Minister Teresa Czerwińska nie wykluczyła, że PPK będą mogły zarządzać również firmy ubezpieczeniowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixathlon/REPORTER/EAST NEWS)
Ministerstwo analizuje, czy ubezpieczyciele będą zarządzać PPK

Ministerstwo Finansów już za 2-3 tygodnie przedstawi zmiany w ustawie o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Minister Teresa Czerwińska nie wykluczyła, że firmy ubezpieczeniowe będą mogły zarządzać PPK.

- Ministerstwo pracuje nad zmodyfikowaną wersją ustawy o PPK. Przedstawimy ją w ciągu 2-3 tygodni. Propozycja uwzględnienia ubezpieczycieli wśród zarządzających PPK jest analizowana - zacytował minister Czerwińską na Twitterze rzecznik resortu.

Pracownicze Plany Kapitałowe - kto będzie mógł nimi zarządzać?

Już wiadomo, ze instytucjami obsługującymi PPK będą towarzystwa funduszy inwestycyjnych (TFI), jest też wstępna zgoda, by zarządzały nimi także powszechne towarzystwa emerytalne (PTE). Ponadto dystrybuować programów mogą banki i ubezpieczyciele - każda z tych instytucji ma swoje fundusze inwestycyjne.

*PPK to nie będzie OFE bis. Zobacz wideo: *

Z początkiem 2019 roku do PPK mają przystąpić najwięksi pracodawcy, zatrudniający więcej niż 250 pracowników. W połowie 2020 roku mają do programów przystąpić także małe firmy oraz te z sektora finansów publicznych.

PPK to powszechny, prywatny i współfinansowany przez państwo system oszczędzania. Program ma docelowo objąć 11 milionów zatrudnionych Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ppk, finanse, bankowość, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-05-2018

mama+Kiedy rządzący zrozumieją że system emerytalny polega na wpłacaniu składek przez dłuższy czas a następnie pobieraniu emerytury przez krótszy … Czytaj całość

09-05-2018

juJak słyszę że rząd "pracuje" nad czymś to po pierwsze: - mam wrażenie że znowu kombinują jak mnie okraść - słowo "pracuje" zostaje … Czytaj całość

09-05-2018

JanJak to łatwo okrada się naiwnych Polaków! Głosujcie dalej na PiS!

Rozwiń komentarze (99)

Wybrane dla Ciebie