Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pracownicze Plany Kapitałowe. Program może dotyczyć 10-11 mln Polaków [WIDEO]

Pracownicze Plany Kapitałowe. Program może dotyczyć 10-11 mln Polaków

 

 

Program Pracowniczych Planów Kapitałowych ma wejść w życie od lipca 2019 r. Ustawa ma chronić pracowników zarabiających najmniej i poprawia sytuację pracodawców.

- Jesteśmy już bliżej niż dalej, jeżeli chodzi o procedowanie tej ustawy. Ja jako przedsiębiorca nie widzę możliwości, żeby ona weszła od stycznia 2019 r., dlatego że nie jesteśmy w stanie się przygotować. Pewnie będzie to półrocze 2019 r. - mówił w programie "Money. To się liczy" wiceprezydent wykonawczy Pracodawców RP Marek Kowalski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ustawa, przedsiębiorcy, ppk
PPK
Czytaj także
Polecane galerie
Xd
2018-06-16 17:27
Ile jeszcze razy będziecie puszczać ten artykuł o OKRADANIU POLAKÓW !!!!!!!!!
Jakby państwo chciało zamknąć OFE i przelać zebrane pieniądze na IKE to bym jeszcze zrozumiał , a tak to wiem ,że po raz kolejny CHODZI o KRADZIEŻ CUDZYCH PIENIĄDZY !!!!!!! ZŁODZIEJE !!!!!!!!!!!
pl
2018-06-16 03:37
Nic nie jest w stanie uratować sektora emerytalnego, jeśli nie pomyślimy o redukcji kosztów życia naszych przyszłych pociech. Jest niby program 500+, który odwzorowuje potrzeb rodziców z powodu, że moim zdaniem każda osoba ucząca się czy małoletnia powinna za darmo przemieszczać się komunikacją publiczną, podręczniki do nauki powinna zapewniać szkoła plus zeszyt ćwiczeń ubrania na taką osobę powinny być zwolnione z podatku Vat, jak i też każdy produkt spożywczy nie licząc oczywiście alkoholu czy wyrobów tytoniowych. A powód dlaczego tak uważam jest prosty, do jedzenia ma każdy prawo a nasze dzieci są naszą przyszłością i nie powinno się płacić za nich jakikolwiek podatek. A z programu 500+ i tak idzie z powrotem jakieś 75%-80% z powrotem do rządu tylko pieniądz musi więcej biegać a tak to się nic nie zmieniło. Jeśli chcemy dbać o swoją przyszłość to dbajmy o dzieci, a żeby za nie dbać niech rząd zamiast programu 500+ niech zwolni ich i rodziców z płacenia podatków związanych z kosztem ich utrzymania bo wielkim paradoksem jest że osoba małoletnia, ucząca się i nie pracująca płaciła jakikolwiek podatek kosztem rodziców.....