Notowania

praca
13.05.2015 07:06

Praca dla HR-owców. Jest coraz więcej ofert

Zwiększa się zatrudnienia dla specjalistów od zarządzania zasobami ludzkimi - donosi "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz
(istockphoto)

Jak twierdzi "Rzeczpospolita", przybywa ofert zatrudnienia dla specjalistów od zarządzania zasobami ludzkimi. Na co mogą oni liczyć?

Specjaliści ds. zarządzania zasobami ludzkimi, określani popularnie jako HR-owcy, powinni od zeszłego roku odczuć poprawę na rynku pracy. W I kwartale tego roku na portalu rekrutacyjnym Pracuj.pl po raz kolejny przybyło dla nich ofert pracy.

Kandydaci mieli do wyboru ponad 4 tys. propozycji zatrudnienia, o ponad 14 proc. więcej niż rok wcześniej i o 13 proc. więcej w porównaniu z ostatnim kwartałem 2014 r. Co ósme ogłoszenie dotyczyło stanowisk kierowniczych. Większy wybór mieli specjaliści, do których kierowano prawie trzy czwarte ofert.

- Największe zapotrzebowanie firmy zgłaszają na specjalistów odpowiedzialnych za rekrutacje i employer branding oraz za obszar kadr i wynagrodzenia - wyjaśnia Anna Częścik, rzecznik Grupy Pracuj, dodając, że kandydatów do działów HR rekrutowali najczęściej pracodawcy z sektora finansów i ubezpieczeń oraz handlu i sprzedaży.

Czytaj więcej w Money.pl
Blisko 100 tysięcy ofert pracy. Sprawdź, gdzie Eksperci podkreślają, że choć pozytywne tendencje na rynku pracy osłabły, to nie jest źle.
Praca na początek Nowego Roku. Oferty Szukasz pracy? Sprawdź, kogo potrzebują pracodawcy.
W tych zawodach nie znajdziesz pracy Przedstawiamy wyniki ciekawej analizy, przeprowadzonej przez Uniwersytet Łódzki i Instytut Pracy i Spraw Socjalnych.
Tagi: praca, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz