Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek pracy
19.04.2018 12:03

Branża ochroniarska wkracza w nowy etap. Zawód się profesjonalizuje, a zarobki rosną

Technologia, wymagająca know-how i dużego zaplecza finansowego, zaczyna odgrywać kluczową rolę w branży ochroniarskiej. Kurczy się liczba firm na rynku, a zleceniodawcy coraz bardziej cenią kwalifikacje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/REPORTER)
Kiedyś godzina pracy ochroniarza kosztowała 6-7 zł, dziś jest droższa

Sytuacji branży ochroniarskiej przyjrzał się "Dziennik Gazeta Prawna". Ostatnie zmiany, czyli ozusowanie umów-zleceń i wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej, zmieniają sytuację na rynku. Kiedyś godzina pracy ochroniarza kosztowała 6-7 zł i pomimo spadku cen sprzętu, elektronika nadal była za droga w stosunku do roboczogodziny.

Dziś sytuacja wygląda już inaczej. "Zawód się profesjonalizuje, zarobki rosną, ochroniarz dostaje tyle, ile wykwalifikowany robotnik, czyli 2500-3000 zł netto" - komentuje Beniamin Krasicki, szef City Security, cytowany przez "DGP".

Dodaje, że "zleceniodawcy wolą zatrudniać mniej ochroniarzy, ale lepiej wykwalifikowanych". Kurczy się też liczba firm.

Eksperci przewidują, że małe podmioty nie utrzymają się i być może zostaną przejęte przez największych, a ze względu na efekt skali zmniejszy się też liczba pracowników.

Adamczyk: millenialsi coraz częściej mówią, że praca nie jest ważna

Aby utrzymać konkurencyjność, firmy muszą inwestować w technologie: nowoczesną telewizję przemysłową, oferującą zdalny monitoring wizyjny i kontrolę dostępu. Potrzebują pracowników przy tym pracowników, którzy będą w stanie obsłużyć sprzęt. Według ekspertów dzięki temu poprawi się jakość ochrony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek pracy, ochrona, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-04-2018

zona ochroniarzaCytat: "Zawód się profesjonalizuje, zarobki rosną, ochroniarz dostaje tyle, ile wykwalifikowany robotnik, czyli 2500-3000 zł netto" Jesli od … Czytaj całość

19-04-2018

KulasAle się naśmiałem. Zarobki ochroniarza 1500 na rękę .Zarobki szefa ( najczęściej policjanta lub wojskowego 10.000, Ale trzeba dodać ,że zatrudnia … Czytaj całość

19-04-2018

nielsenJestem kwalifikowanym pracownikiem ochrony, pracuję z bronią. Zarabiam 2100 brutto na etacie, oczywiście wymagana grupa niepełnosprawności, minimum … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (73)