Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Praca w Wielkiej Brytanii. Kobiety zarabiają nawet o 8 tys. mniej niż mężczyzni

0
Podziel się:

W Wielkiej Brytanii kobiety po ukończeniu studiów dostają na starcie nawet do 8 tys. funtów mniej niż ich koledzy, którzy ukończyli ten sam kierunek - wynika z raportu Komisji ds. Równości i Praw Człowieka (Equality and Human Rights Commission).

Praca w Wielkiej Brytanii. Kobiety zarabiają nawet o 8 tys. mniej niż mężczyzni
(Bartosz Wawryszuk)

Z danych zebranych przez autorów raportu wynika, że absolwentki wyższych uczelni w Wielkiej Brytanii na początku swojej zawodowej drogi mogą liczyć na roczne zarobki w wysokości od 15 tys. funtów do niecałych 24 tys. funtów. Tymczasem średnie roczne zarobki ich kolegów, którzy ukończyli ten sam kierunek, przekraczają kwotę 24 tys. funtów.

Największe dysproporcje w rocznym wynagrodzeniu dotyczą absolwentów prawa: kobiety po tych studiach zarabiają na starcie średnio 20 tys. funtów rocznie, mężczyźni - 28 tys. funtów.

Wcześniej w tym roku Komisja ds. Równości i Praw Człowieka ustaliła, że mężczyźni w Wielkiej Brytanii dwukrotnie częściej niż kobiety zostają menedżerami, dyrektorami albo urzędnikami wysokiego szczebla. Dzieje się tak mimo że odsetek kobiet po studiach, wynoszący 28,4 proc., jest wyższy niż odsetek mężczyzn mogących pochwalić się wyższym wykształceniem. Ten ostatni wynosi 27,7 proc.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)