Notowania

wielka brytania
30.12.2015 12:56

Praca w Wielkiej Brytanii. Kobiety zarabiają nawet o 8 tys. mniej niż mężczyzni

W Wielkiej Brytanii kobiety po ukończeniu studiów dostają na starcie nawet do 8 tys. funtów mniej niż ich koledzy, którzy ukończyli ten sam kierunek - wynika z raportu Komisji ds. Równości i Praw Człowieka (Equality and Human Rights Commission).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

Z danych zebranych przez autorów raportu wynika, że absolwentki wyższych uczelni w Wielkiej Brytanii na początku swojej zawodowej drogi mogą liczyć na roczne zarobki w wysokości od 15 tys. funtów do niecałych 24 tys. funtów. Tymczasem średnie roczne zarobki ich kolegów, którzy ukończyli ten sam kierunek, przekraczają kwotę 24 tys. funtów.

Największe dysproporcje w rocznym wynagrodzeniu dotyczą absolwentów prawa: kobiety po tych studiach zarabiają na starcie średnio 20 tys. funtów rocznie, mężczyźni - 28 tys. funtów.

Wcześniej w tym roku Komisja ds. Równości i Praw Człowieka ustaliła, że mężczyźni w Wielkiej Brytanii dwukrotnie częściej niż kobiety zostają menedżerami, dyrektorami albo urzędnikami wysokiego szczebla. Dzieje się tak mimo że odsetek kobiet po studiach, wynoszący 28,4 proc., jest wyższy niż odsetek mężczyzn mogących pochwalić się wyższym wykształceniem. Ten ostatni wynosi 27,7 proc.

Tagi: wielka brytania, praca kobiet, wynagrodzenia kobiet, wynagrodzenia, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz