Notowania

oferty pracy w polsce
26.02.2012 10:00

Praca w Trójmieście. Liczą na Euro 2012

Kilkaset miejsc pracy może powstać w tym roku w Gdańsku w branży usług finansowych i księgowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)

Kilkaset miejsc pracy może powstać w tym roku w Gdańsku w branży usług finansowych i księgowych. Ta dziedzina gospodarki od kilku lat dynamicznie rozwija się w Trójmieście. Funkcjonuje tu około 30 centrów obsługi biznesu.

_ - Jest szansa, że w tym roku ogłosimy postanie 2-3 projektów z zakresu BPO Każda z tych firm może zatrudnić od 100 do 250 osób _ - powiedział prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, Alan Aleksandrowicz.

Dodał, że Gdańsk jest atrakcyjnym miejscem na tego rodzaju przedsięwzięcia. - _ Mamy w metropolii gdańskiej wielu absolwentów wyższych uczelni; powstają nowe, niezbędne dla tej działalności biurowce. Jest też dobra komunikacja _ - wyjaśnił Aleksandrowicz.

Kilka dni temu o planach utworzenia nowego centrum obsługi finansowej w Gdańsku poinformowała na swojej stronie internetowej fińska firma Mets Group. Praca ma być dla około 100 osób. Fińska spółka reprezentuje branżę przemysłu drzewnego, obecna jest w ponad 30 krajach, zatrudniając mniej więcej 13 tys. osób.

_ - To dobrze, że takie miejsca pracy powstaną w Trójmieście, choć jest to rynek ograniczony kompetencyjnie. Warto też pamiętać, że międzynarodowe spółki lokują takie centra u nas nie dlatego, że jesteśmy dla nich tak szczególnie atrakcyjni. Po prostu ze względu na kryzys optymalizują koszty swojej działalności _ - ocenił Marcin Nowicki z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową w Gdańsku.

Ożywieniu na rynku pracy w Pomorskiem mogą pomóc współorganizowane w Gdańsku mistrzostwa Europy w piłce nożnej._ - W związku z Euro 2012 liczymy na około osiem tysięcy sezonowych miejsc prac w takich w takich miejscach jak np. hotelarstwo, gastronomia, stacje benzynowe. Mogłoby to obniżyć stopę bezrobocia w regionie o 1 punkt procentowy _ - powiedział dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Tadeusz Adamejtis.

Prawie 500 osób - głównie spawaczy, monterów kadłubów i rurociągów - chce zatrudnić Stocznia Crist, która w 2010 r. kupiła najważniejszą część majątku Stoczni Gdynia tj. suchy dok wraz z suwnicą i przylegającymi do niej terenami.

Czytaj więcej o rynku pracy
Zatrudnią 1000 osób. Do hut i kopalni KGHM planuje zatrudnić nowych pracowników głównie w hutach i kopalniach.
Prace w Lubelskiem. Zobacz kogo szukają Po około 250 nowych pracowników zamierzają zatrudnić w roku 2012 Kopalnia Węgla Kamiennego Bogdanka oraz PZL-Świdnik z grupy Agusta Westaland.
W Krakowie pracują w 31 językach Zatrudnienie w krakowskich firmach outsourcingowych wzrośnie o mniej więcej 25 proc. do końca 2012 r.
Tagi: oferty pracy w polsce, oferty pracy, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, czołówki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz