Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pracodawcy hojni pod choinkę. Pracownicy korzystają

13
Podziel się

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia przemawiają do wyobraźni szefom polskich firm. Wielu z nich ma z tej okazji prezenty dla swoich pracowników. Zazwyczaj są to spotkania integracyjne oraz świąteczne premie. Czy to w formie bonów, czy przedpłaconych kart płatniczych.

Pracodawcy hojni pod choinkę. Pracownicy korzystają
(Fotolia)
bDAfaPeJ

Badanie na temat świątecznych aktywności w polskich firmach przeprowadziła agencja Randstadt. Jego wyniki cytuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Wynika z niego, że blisko połowa pracodawców organizuje dla swoich pracowników wigilie firmowe lub tzw. "śledzika". Zwykle w restauracjach, rzadziej w przyzakładowych stołówkach lub po prostu w siedzibie firmy.

Zobacz także: Zobacz: Tyle na święta wydają polskie rodziny
bDAfaPeL

Na takim spotkaniu często się kończy, ale są też firmy, które mają przewidziane po dwa benefity na pracownika, a niektóre nawet więcej.

Popularne są również premie świąteczne. Mogą być wypłacane różnie - albo są to bony zakupowe, albo karty przedpłacone, albo po prostu żywa gotówka.

Zdaniem ekspertów takie działania firm to w dużej mierze tworzenie pozytywnej atmosfery. – Nie tylko chcą przy tej okazji obdarowywać swoich pracowników, ale też zachęcać ich do integracji i budowania miłej atmosfery w środowisku zawodowym – mówi Monika Hryniszyn, członek zarządu i dyrektor personalna Randstad Polska.

bDAfaPeR

Polskie firmy zmieniają też sposób świątecznego wsparcia. Kiedyś bardzo popularne były paczki żywnościowe oraz słodycze dla dzieci. Do tej pory niektóre firmy - zwykle państwowe - hołdują tej tradycji. Znacznie częściej pracownicy otrzymują jednak żywą gotówkę.

Czasami w ramach integracji zespołu pracodawcy organizują również działania charytatywne. Ostatnie lata to rosnąca popularność Szlachetnej Paczki, w którą często włączają się pracownicy.

bDAfaPfm
KOMENTARZE
(13)
Bolek
2 lata temu
Pieniądze socjalne są moje więc co oni takiego mi dają???
GOSTEK766
2 lata temu
Może na państwowym garnuszku. Moja żona pracuje w prywatnej firmie raczej nie biednej i niestety ale nie przewidzieli jakiejkolwiek beatyfikacji ja też w prywatnej firmie ale na umowę zlecenie i też chyba o niczym. Mieć pracodawcę który szanuje swojego pracownika jest wielkim szczęściem może nawet ważniejsze niż naprawdę duuuża wypłata.
Luzak
2 lata temu
A w euro rtv agd aż szalone 100 zł na karcie podarunkowej. Można sobie słuchawki kupić 😉 kpina i złodziejstwo. Pozdrawiam dyrektorów i menadżerów, popisali się jak zawsze
bDAfaPfn
jeszcze Polak
2 lata temu
W naszej firmie (WEA Holding Polska) nawet wypłat nie było od 2 miesięcy. Ostatnie prezenty jakie były to Ptasie Mleczko 3 lata temu. O cudownej sytuacji w Polsce pisze się chyba tylko dla naiwnych i na zamówienie żeby rodacy wracali z zagranicy do polskiej chorej rzeczywistości.
Ziutek
2 lata temu
A w Piast Group lub piast buinnes z Legnicy zero nawet głupiej czekolady nie dadzą życzeń nie potrafią nawet złożyć pracownikom sle zatrudniać rodzinkę na stołkach to.owszem