Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pracodawcy o proponowanych zmianach w Kodeksie Pracy

0
Podziel się:

Pracodawcy uważają, że obowiązujące przepisy o zatrudnieniu hamują rozwój przedsiębiorczości, a tym samym wpływają na wzrost bezrobocia. Pracodawcy z zadowoleniem przyjęli omówione we czwartek przez posłów propozycje Platformy Obywatelskiej i rządu dotyczące zmian w Kodeksie Pracy.

Zdaniem szefowej Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Henryki Bochniarz, obowiązujące teraz przepisy pasowały do wielkich państwowych przedsiębiorstw, ale w żaden sposób nie przystają do działalności prywatnych firm. W jej opinii, wszystkie regulaminy pracy, płacy i BHP są dla drobnych przedsiębiorców niezwykle czasochłonne i stressogenne.
Pracodawcy z zadowoleniem przyjmują również propozycję, by pierwszy dzień choroby był niepłatny. Dzięki temu z pewnością mniej będzie tak zwanych "szewskich poniedziałków" i będziemy ponosić mniejsze koszty- twierdzą pracodawcy.
Henryka Bochniarz podkreśliła, że nie ma wątpliwości, iż zmiany w przepisach powinny być przeprowadzone jak najszybciej, ponieważ bez nich nie ma mowy o zahamowaniu bezrobocia.

praca
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.