Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Solidarność" skarży się na sieci handlowe: zatrudniają za mało pracowników

"Solidarność" skarży się na sieci handlowe: zatrudniają za mało pracowników

 

Dzisiaj pracownicy w handlu pracują na warunkach wyzysku - mówi szef handlowej "Solidarności" Alfred Bujara. W programie #dziejesienazywo przypomina, że zarobki i zatrudnienie w naszym kraju są dużo mniejsze niż w Unii Europejskiej, a jednocześnie produktywność większa.

- Trzeba wiele zmienić w Polsce. Pracownik zarabia cztery razy mniej niż w Europie w innych państwach. Na Zachodzie w tak ciężkiej pracy jak w handlu są układy zbiorowe, które określają, że ekspedientka na tym stanowisku zarabia tyle i nie jest to najniższa krajowa - mówił Bujara.

Szef Krajowego Sekretariatu Banków Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność" zaznaczył, iż dane Eurostatu wskazują, że dużo więcej pracowników na jeden sklep przypada w innych krajach.

- Pracownicy w Polsce są wykorzystywani. Pracują ponad normę - stwierdził Bujara.

zatrudnienie, handel, solidarność, liczba pracowników, bujara
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
nienaiwny45
2016-07-02 08:46
Solidarność coś ma w głowie nie tak.Skoro mówi o zakazie handlu w niedziele.To napewno w handlu więcej ludzi nie będzie pracować..Wiecej trzeźwego myslenia.Proste.Proste.
SLUPSK
2016-07-02 08:03
BRUTALNA PRAWDA,BIEDRONKA SIE SZCZYCI ZE PODWYZSZYLI PENSJE DO 2250 DLA NOWYCH PRACOWNIKOW A TYMCZASEM W słupsku PLACA 2100 I JAKIE WYMAGANIA SODZIARZE ..ZAPOMNIELI JUZ CHYBA KTO DYKTUJE WARUNKI !!! NAGLASNIAC I JESCZE RAZ NAGLASNIAC W CALEJ POLSCE OSZUKUJA A 2250 PLACA TYLKO W DUZYCH MIATSACH
bobołak
2016-07-02 07:55
"mówił Bujara", "stwierdził Bujara"...
A co Bujara ZROBIŁ, aby zmienić sytuację?
Pokaż wszystkie komentarze (25)