Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pracownik humanitarny: zawód, którego nie ma

0
Podziel się:

- To jest poważny zawód, wymagający ciągłości zatrudnienia - mówi Szefowa PAH.

Pracownik humanitarny: zawód, którego nie ma
(kprm.gov.pl)

Pracownik humanitarny powinien być na liście zawodów w Polsce - Tak uważa szefowa PAH. W przypadającym dziś Światowym Dniu Pomocy Humanitarnej Janina Ochojska zaznacza, że obecnie w Polsce taka praca jest wykonywana bez odpowiednich regulacji, choć na uczelniach pojawił się kierunek kształcenia _ Pomoc humanitarna _.

Janina Ochojska zaznacza, że w popularyzacji profesjonalnej pomocy humanitarnej nieocenione są też portale zajmujące się sprawami zatrudnienia, publikujące informacje o tym zawodzie. _ To jest poważny zawód, wymagający ciagłości zatrudnienia, ponieważ cykl misji humanitarnych trwa 1,5 - 2 lata . W tym czasie trzeba wdrożyć się do swoich zadań, nieraz w trudnych warunkach, poprowadzić konkretny projekt a potem przekazać zadania następcy - _mówi Ochojska.

Szefowa PAH zaznacza, że profesjonalne udzielanie pomocy humanitarnej wymaga dobrego przygotowania i nie jest łatwo znaleźć osoby o odpowiednich kwalifikacjach. Muszą to być ludzie z pozytywną motywacją.

Jak dodaje Janina Ochojska pracownicy humanitarni łączą w sobie empatię, umiejętność porozumiewania się z ludźmi z różnych kultur oraz zdolności organizacyjne i wytrwałość. W Polsce do profesjonalnej pomocy humanitarnej przygotowują studia prowadzone przez Uniwersytet Warszawski i Collegium Civitas.

Czytaj więcej w Money.pl
Ruszają wielkie badania. 90 tys. respondentów Do udziału w badaniu zaproszonych zostanie 90 tys. osób urodzonych w latach 1948-1997. Według IBE, będzie to jedno z największych badań gospodarstw domowych w Polsce.
Z roku na rok jest ich w Polsce coraz mniej W przesłanym dziś raporcie Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, podkreślono, że liczba pielęgniarek pracujących przy łóżkach pacjentów systematycznie maleje, natomiast z roku na rok pacjentów przybywa.
Polacy robią karierę polityczną za granicą Coraz częściej Polak za granicą to szanowany lekarz, pielęgniarka, albo właściciel salonu fryzjerskiego, indywidualny trener fitness i aktywny polityk.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)