Notowania

długi polaków
26.09.2018 09:05

Prawie 138 mln zł niezapłaconego czynszu. Takie długi mają firmy i osoby prywatne

Prawie 138 mln zł niezapłaconego czynszu miały firmy i osoby prywatne na koniec sierpnia – pisze Puls Biznesu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prawie 138 mln zł niezapłaconego czynszu miały firmy i osoby prywatne na koniec sierpnia – pisze Puls Biznesu. Taki dług to wzrost w ciągu 5 miesięcy o ponad 2 mln zł - podał BIG InfoMonitor.

Z czynszem zalegają głównie osoby i firmy z Mazowsza oraz Warmii i Mazur - poinformowało Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Średni dług firm to ok. 53,5 tys. zł, a osób fizycznych - 12,3 tys. zł.

Choć łączna liczba dłużników czynszowych od marca do sierpnia br. spadła, to kwota zaległości wrosła. Według Biura stało się to za sprawą przedsiębiorców "oszczędzających" na opłatach za lokal - ich długi zwiększyły się w tym czasie o 10 proc.

Obecnie liczba dłużników wpisanych przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe do BIG InfoMonitora to łącznie 9,69 tys. osób i firm. Suma ich zaległości wynosi ponad 137,84 mln. zł.

Według BIG czynszu najczęściej nie płacą osoby w wieku 45-64 lat; stanowią one ponad 45 proc. wszystkich dłużników.

Jak zaznaczyło Biuro, skutecznym narzędziem ściągania zaległości jest wysyłka wezwań do zapłaty zapowiadających wpis do Rejestru Dłużników.

Do rejestru trafiają osoby, które zalegają z płatnością w wysokości minimum 200 zł, a jej opóźnienie sięga co najmniej 30 dni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: długi polaków, długi, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-09-2018

W kwestii dłużników prywatnych,beneficjentów 500+ propozycja jest jedna - na bruk z patologią i jej potomstwem. Natychmiast!

26-09-2018

UrzędasKwota ta nie obejmuje dłużników nie płacących czynszu w wielu Spółdzielniach Mieszkaniowych, gdzie w tajemnicy przed innymi członkami zarząd i rada … Czytaj całość

26-09-2018

WojkowaTakie mamy prawo, przy którym właściciel mieszkania jest ofiarą wynajmu. Znam to bardzo dobrze.

Rozwiń komentarze (8)