Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.05.2005 12:26

Premier Belka nie zadeklarował na kongresie Partii Demokratycznej, czy wstępuje do nowej partii

Premier Marek Belka nie zadeklarował jasno na kongresie Partii Demokratycznej, czy wstępuje do nowej partii. Jednak w swoim przemówieniu niejednokrotnie powtarzał, że identyfikuje się z nowym ugrupowaniem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef rządu nie powiedział, że wstępuje do partii. Podkreślił jednak, że jeśli ktoś przychodzi do Demokratów, to z potrzeby serca i rozumu, a także z poczucia odpowiedzialności, dodał , że deklaracja przystąpienia do partii to odwaga a nie oportunizm. Powiedział, że właśnie odpowiedzialności Polska dziś potrzebuje najbardziej.

Premier przypomniał, że rok temu zapowiadał, że przejął rząd na rok po czym złoży rezygnację, ale uniemożliwiono mu złożenie urzędu. Zdaniem Marka Belki był to znak, że kompetencja i uczciwość musi spotkać się z odpowiednim zapleczem politycznym. Premier podkreslił, że zaplecze to musi mieć odwagę poświęcenia interesu partyjnego na rzecz dobra obywatelskiego.

Premier w swoim wystąpieniu ostro skrytykował polskich polityków. Jego zdaniem w Polsce jest zbyt niewielu działaczy, którzy myślą o szansach i możliwościach kraju.

Przewodniczący nowej partii- Władysław Frasyniuk - zdaje sobie sprawę, że premier znalazł się w trudnej sytuacji. Podkreslił, że szef rządu może liczyć na Partię Demokratyczną.

Do nowego ugrupowania przystąpił już Jerzy Hausner. To on opracował tezy do programu społeczno - gospodarczego Partii Demokratycznej.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz