Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier Chin w Polsce, a Kopacz zadowolona

0
Podziel się:

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz uważa, że polsko-chińskie relacje mają duży potencjał rozwoju.

Premier Chin w Polsce, a Kopacz zadowolona
(kprm.gov.pl)
bFeXhtcR

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz uważa, że polsko-chińskie relacje mają duży potencjał rozwoju w dziedzinach gospodarki, nauki, kultury i współpracy regionalnej. Kopacz spotkała się w Warszawie z premierem Chin Wenem Jiabao.

Jak poinformowała w komunikacie Kancelaria Sejmu, Kopacz i chiński gość rozmawiali także o relacjach między parlamentami obu krajów.

Zdaniem marszałek Sejmu wizyta szefa chińskiego rządu w Polsce _ świadczy o dobrych perspektywach dynamicznego rozwoju kontaktów Polski i Chin na najwyższym szczeblu _.

bFeXhtcT

Kancelaria Sejmu poinformowała, że Kopacz i Wen Jiabao zgodzili się, że polsko-chińskie relacje mają duży potencjał rozwoju, szczególnie w gospodarce, nauce, edukacji, kulturze oraz współpracy na poziomie regionalnym. Ramy dla rozwoju współpracy w tych obszarach - podkreślono w komunikacie - stwarza strategiczne partnerstwo, które łączy oba kraje od grudnia 2011 r.

Marszałek i szef chińskiego rządu zgodzili się, że polsko-chińska współpraca gospodarcza ma dobre perspektywy rozwoju. Zdaniem premiera Chin w ciągu najbliższych 5 lat wymiana handlowa między naszymi krajami ma szansę podwoić się - poinformowała Kancelaria Sejmu.

Kopacz zwróciła uwagę na kontakty międzyludzkie, a także współpracę kulturalną, jako element _ cementujący przyjaźń _ oraz zrozumienie między narodami.

Marszałek Sejmu i premier Chin rozmawiali także o rozwoju polsko-chińskich kontaktów akademickich; wyrazili nadzieję na intensyfikację wymiany studenckiej.

bFeXhtcZ

Kopacz podkreśliła znaczenie, jakie dla rozwoju polsko-chińskiej współpracy na szczeblu lokalnym ma planowane na przyszły rok Polsko-Chińskie Forum Regionów. Jak powiedziała, wiele polskich miast i województw już wyraziło zainteresowanie i gotowość udziału w tym wydarzeniu.

Czytaj więcej o relacjach polsko-chińskich
Oto symbol sukcesu i rozwoju według Tuska Premier zachęcał do rozwijania współpracy _ na skalę obu kontynentów _.
Tym sposobem zrobiliśmy na Chinach "wielkie wrażenie" Władze Państwa Środka obiecały szerzej otworzyć się na polski eksport.
Komorowski: Pięć powodów dla Chińczyków Prezydent Bronisław Komorowski zachęcał w poniedziałek w Szanghaju chińskich biznesmenów do inwestowania w Polsce.
bFeXhtdu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)