Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
16.04.2005 14:54

Premier: Opozycja tylko udaje, że chce czerwcowych wyborów

Zdaniem Marka Belki, opozycja tylko udaje, że chce wyborów w czerwcu. Premier rozmawiał w cztery oczy z przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej Józefem Oleksym o wyborach i pracach rządu. Marek Belka powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że dał Sejmowi możliwość, żeby się go pozbyć.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem Marka Belki, opozycja tylko udaje, że chce wyborów w czerwcu. Premier rozmawiał w cztery oczy z przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej Józefem Oleksym o wyborach i pracach rządu.

Marek Belka powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że dał Sejmowi możliwość, żeby się go pozbyć. Było to wczorajsze głosowanie nad wotum nieufności dla ministra skarbu. Gdyby Sejm je uchwalił, to Belka miał złożyć wniosek o wotum zaufania dla rządu. Sejm nie odwołał jednak ministra skarbu.

Premier powiedział, że czerwcowy termin wyborów ma wiele zalet, ale nie rząd będzie o tym decydował. Dodał, że Oleksy potwierdził, iż SLD nie będzie głosował za rozwiązaniem Sejmu. Belka dodał, że rząd zajmie się przede wszystkim przygotowaniem budżetu na przyszły rok i budżetem Unii Europejskiej.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz