Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier ostro o placówkach nocnej opieki medycznej

0
Podziel się:

Dosyć tolerancji dla udawanych placówek pogotowia ratunkowego - mówił szef rządu.

Premier ostro o placówkach nocnej opieki medycznej
(PAP/Radek Pietruszka)

Dosyć tolerancji dla udawanych placówek pogotowia ratunkowego - mówił szef rządu. Przypomniał też, że podmiotom nie spełniającym norm grożą kary finansowe, a nawet zerwanie kontraktu z narodowym Funduszem Zdrowia.

Donald Tusk odniósł się podczas konferencji prasowej do raportu NFZ w tej sprawie. Z dokumentu wynika między innymi, że 30 procent placówek nocnej opieki działa źle.

- _ Powiem brutalnie: to jest oszustwo. Branie kontraktu, a potem okazuje się, że lekarzy jest mniej, niż miało być. To jest oszukiwanie ludzi, pacjentów, narażanie ich na utratę zdrowia i życia. I dlatego kary będą tu naprawdę dotkliwe, bo to jest absolutnie niedopuszczalne _ - mówił premier podczas konferencji prasowej.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREMIERA:

Kontrolę w nocnych i świątecznych placówkach opieki medycznej zlecono po śmierci 2 i pół letniej dziewczynki. Dziecko trafiło do szpitala dopiero po 7 godzinach od pierwszego zgłoszenia w pogotowiu. Karetka przyjechała za drugim razem, wcześniej przyjazdu do chorej dziewczynki odmówił lekarz nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
NFZ straszy. Może rozwiązywać kontrakty Kontrola NFZ wykazała, że w grudniu ubiegłego roku ponad 34 proc. świadczeń było rozliczanych niezasadnie.
Takie będą konsekwencje śmierci 2,5-latki Kontrola wykazała w JMG Medyk rażące nieprawidłowości, stanowiące zagrożenie dla życia i zdrowia pacjenta.
Minister szuka winnych i mówi o korektach Wstępne wyniki powinny do resortu zdrowia wpłynąć już w tym tygodniu. Wtedy zostaną podjęte konkretne działania.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)