Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier przeprasza za zamieszanie z lekami

0
Podziel się:

Jednak jego zdaniem najwięcej winy w rozdmuchaniu tematu leków refundowanych leży po stronie koncernów farmaceutycznych.

Premier przeprasza za zamieszanie z lekami
(Piotr BLAWICKI/East News)

Donald Tusk zaznaczył jednocześnie, że najwięcej winy w _ rozdmuchaniu _ tematu leków refundowanych widzi po stronie koncernów farmaceutycznych.

_ - Dla nas najważniejszą rzeczą było to, by te miliardy służyły pacjentom, a trochę mniej koncernom czy aptekom. Nie wszystko się udało, ale to skomplikowana operacja - _tłumaczył premier.

Szef rządu powiedział również, że stanowisko w sprawie nowej listy leków refundowanych, jakie prezentują OZZL i Porozumienie Zielonogórskie jest nie do zaakceptowania.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Donald Tusk wziął też w obronę ministra zdrowia, Bartosza Arłukowicza. Ocenia, że za 99 procent zamieszania odpowiada nie szef resortu, ale osoby, które przez wzbudzanie paniki chcą wpłynąć na kształt listy leków refundowanych.

Ustawa refundacyjna i lista leków, do których będzie dopłacało państwo wchodzi w życie już jutro.

O zamieszaniu z refundacją leków czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/t125118.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zobacz;nowa;liste;lekow;refundowanych,70,0,999494.html) Zobacz nową listę leków refundowanych Resort zdrowia po fali krytyki uzupełnił wykaz o leki dla chorych na astmę, nowotwory, cukrzycę i po przeszczepach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t86060.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/aptekarze;ostrzegaja;nie;przyjmiemy;recept;z;pieczatka,57,0,999481.html) To pewne. Aptekarze nie poprawią recept Aptekarze uważają, że pieczątka _ refundacja do decyzji NFZ _ może utrudnić zrealizowanie recepty ze zniżką.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)