Notowania

Presja płacowa w budżetówce. Urzędnicy i nauczyciele domagają się podwyżek

Płace w budżetówce z uwagi na kryzys finansowy zostały zamrożone na 8 lat. Czasy się zmieniły a przeciętny urzędnik nadal zarabia 2 tys. zł na rękę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DANIEL MITER/REPORTER)

Zwycięstwo rezydentów w walce o wyższe pensje zachęciło innych pracowników sektora publicznego do upomnienia się o podwyżki. Więcej chcą zarabiać nauczyciele, a także pracownicy cywilni wojska, policji, sądów i inspekcji sanitarnych – czytam we wtorkowej „Rzeczpospolitej”.

Płace w budżetówce z uwagi na kryzys finansowy zostały zamrożone na 8 lat. Czasy się zmieniły a przeciętny urzędnik nadal zarabia 2 tys. zł na rękę. To frustrujące – mówi na łamach dziennika Andrzej Radzikowski, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Urzędnicy z Bydgoszczy są tak zdesperowani, że postanowili napisać list do premiera. Piszą w nim, że mimo przedwyborczych obietnic, nie doczekali się poprawy. Pracownicy cywilni policji z kolei rozważają zorganizowanie zbiórki pieniędzy, by wesprzeć Jarosława Gowina, który przyznał, że ministerialna pensja kiedyś nie starczała mu do pierwszego.

Zobacz także: Na co stać Kowalskiego? Tak zmieniła się siła nabywcza Polaków

Nauczyliśmy się pomagać innym. Jeśli komuś nie starcza do pierwszego, to podzielimy się z nim tym, co mamy” – przytacza „Rzeczpospolita” cytat z urzędniczego forum.

Radzikowski dodaje, że urzędników rozsierdziły także nagrody, które przyznał sobie rząd. – O strajku na razie nie myślimy. Ale nie możemy wykluczyć, że w końcu do niego dojdzie – dodaje.

Także cierpliwość nauczycieli się już kończy. Szefowa resortu edukacji dostała od związkowców ultimatum. Jeśli do 30 kwietnia nie usiądzie z nimi do rozmów, rozpocznie się akcja protestacyjna.

Chodzi nie tylko o podwyżki, ale także o uporządkowanie kwestii związanych z naliczaniem nauczycielskich pensji. Anna Zalewska obiecała wznowienie rozmów na ten temat do końca marca.

Pracownicy budżetówki domagają się powiązania ich pensji ze średnim wynagrodzeniem.

Tagi: pensje polaków, pensje w budżetówce, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2018

Jerzy62Prosze przeliczyc ile godzin srednio wypada na jeden dzien ich pracy (mnie chodzi teraz o nauczycieli) w przeliczenie calego roku. Tak sie … Czytaj całość

13-03-2018

antykomuchowaZwolnić 2/3 urzędników tych na wysokich szczeblach,kolesi,znajomków i innych kacyków i koniecznie wprowadzić odpowiedzialność majątkową i osobistą jak … Czytaj całość

13-03-2018

WojtekJa widzac liste placy nauczyciela ktory za 26godz tygodniowo dostaje 2600netto to im malo a wakacje a inne dni wolne a ferie tez pracuja a urlopy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (22)

Wybrane dla Ciebie