Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Prezes Grupy Lotos może zostać wkrótce odwołany

Prezes Grupy Lotos może zostać wkrótce odwołany

Fot. PAP/Piotr Wittman

Minister skarbu chce odwołać prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza, ustalili dziennikarze RMF FM.

"Pojawiają się już pierwsze nazwiska następców. W kręgach rządowych najczęściej pada nazwisko Andrzeja Jaworskiego, obecnego posła Prawa i Sprawiedliwości, a w przeszłości prezesa Stoczni Gdańsk" - podało radio.

RMF FM poinformowało też, że Jaworski twierdzi, iż nikt z nim jeszcze poważnie o tym nie rozmawiał, ale bardzo chętnie przyjąłby tę pracę. Przypomniało też, że Jaworski od lat postuluje o dymisję Olechnowicza.

Olechnowicz jest prezesem Grupy Lotos od 14 lat.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. W 2015 r. Grupa Lotos odnotowała 22,7 mld zł skonsolidowanych przychodów.

 

 

ISB
Czytaj także
Polecane galerie
marcinkabat
78.43.41.* 2016-03-28 19:01
Ha ha, dobra zmiana, koń by się uśmiał. A jakaż to różnica między jednym posadkiem a drugim? Żadna. Ale "dobrą zmianą" wieje. Dobrą, dla swoich. Skąd my to znamy? Ano właśnie, skąd my to znamy. A po tej grupce oszołomów to kilka pokoleń będzie musiało sprzątać. I znowu będziemy mieli dobrą zmianę. Nie mamy szczęścia do polityków, to niestety najgorsza część społeczeństwa, logika śmieje się wprost na samo pojęcie wyborów. Smutno..
niktttttt
109.243.47.* 2016-03-28 10:36

Minister skarbu chce odwołać prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza, ustalili dziennikarze RMF FM.

ciekawe ile lat następna ekipa będzie sprzątać po PISie...w mojej ocenie jest to samo i tak samo jak było wcześniej...PO=PIS. A gdzie ta lepsza ekipa???
hdd
79.185.39.* 2016-03-28 00:17
Brawo PiS. zmiany są niezbędne .
Zobacz więcej komentarzy (54)