Notowania

Prezes KGHM odwołany

Radosław Domagalski-Łabędzki został odwołany z funkcji prezesa miedziowego giganta. Stanowisko stracił też wiceprezes Michał Jezioro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mat. prasowe ministerstwa rozwoju)
Radosław Domagalski-Łabędzki był szefem KGHM-u od października 2016 roku.

aktualizacja 16:29

Tymczasowo funkcję prezesa będzie pełnić dotychczasowy wiceprezes Rafał Pawełczak. Początkowo nieoficjalne doniesienia medialne spółka potwierdziła już w komunikacie. Nie podała jednak żadnych przyczyn odwołań.

Według portalu Onet rzekomym powodem miała być polityka kadrowa prezesa. "Podobno zbyt dużo ludzi PiS straciło stołki w spółce" - czytamy w tweecie dziennikarza portalu.

O tym, że w miedziowym gigancie trwa walka o stołki, mówiło się już od kilku dni. Sprawę komentował między innymi były szef MON z czasów PO Tomasz Siemoniak.

Zanim trafił do Lubina, Domagalski-Łabędzki był od grudnia 2015 do października 2016 roku wiceministrem rozwoju. Na fotelu prezesa KGHM-u zasiadł pod koniec października 2016 roku. Zastąpił na nim Krzysztofa Skórę. Skóra długo prezesem nie był, bo trafił na to stanowisko w lutym 2016 roku, kiedy to po wygranych wyborach rząd PiS urządzał na nowo spółki z udziałem Skarbu Państwa.

Tagi: radosław domagalski-łabędzki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-03-2018

do trzech razy sztukaCzy oni widzą co oni robią ? W co oni grają ? Entliczek pentliczek na kogo wypadnie na tego bęc

11-03-2018

FakeOnetPo ostatnich "rewelacjach" na temat rzekomych kłopotów w relacjach z USA naszej dyplomacji, Onet w końcu dorównał "profesjonalizmem" … Czytaj całość

10-03-2018

Pablo7Co za narod. Jestem zapracowany. Codziennie prawie od rana do wieczora. Zona zajmuje sie dwojka dzieci idajemy rade zrobic zakupy w kazdy inny dzien. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (65)

Wybrane dla Ciebie